Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Szczeniak na wakacjach po drugim szczepieniu

Forum

Szczeniak na wakacjach po drugim szczepieniu

Witam, Sprawa wyglada tak: szczeniak Yorkshire Terier, urodził sie 16.04( ma teraz 10 tygodni) Szczepienia odbył: 28.05 i drugie 20.06. 7.07. wyjeżdżam na tydzień, nad polskie morze, trzy dni będę u rodziny ale cztery w hotelu. Czy mogę ze sobą zabrać szczeniaka i uważać, zaszczepić go trzeci raz po powrocie tj.14.07? Czy lepiej zostawić go w domu bo to za duże ryzyko? a jeśli zabrać, to czy mogę zastosować u niego jakiś preparat przed kleszczami, czy nie jest za mały? Z góry bardzo gorąco dziękuje za odpowiedz.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2012-06-26
Witam ponownie.
Szczepienia odbyły się prawidłowo. Trzecie szczepienie powinno odbyć się po 9 lipca. Do tego czasu należy uważać. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć co jest lepsze, jeśli szczeniak nie będzie miał kontaktu z chorymi psami i/lub ich odchodami to można z nim wyjechać. Trzecie szczepienie można wykonać 14 lipca jeśli szczeniak będzie zdrowy i nie grozi mu narażenie na choroby zakaźne ( czego nikt nie jest nigdy pewny).
Preparaty zabezpieczające przeciwko kleszczom można a nawet trzeba stosować od 8 tygodnia życia.
Jeśli będą jeszcze wątpliwości proszę kontynuować wątek na forum. Pozdrawiam
bess
Data dodania: 2012-06-26
wiadomo, ze będę z nim spacerowała po plaży, czy scieżkami uczęszczanymi przez ludzi, a także pewnie przez różne psy.
Czy jak szczeniak powącha mocz chorego psa to sie zarazi?
Wiadomo, ze przed psami i ich kupami, moge psa uchronić, ale moczu mogę nawet nie zauważyć.
bess
Data dodania: 2012-06-27
Baaardzo prosze o odpowiedz, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne. Nie wiem czy organizować kogos kto mogłby zostać z psem.
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2012-06-27
Obecność wirusów w moczu jest mniejsza ale jednak jest. Kału też może już nie być na trwaniku a wirus jeszcze  może być obecny.
bess
Data dodania: 2012-06-28
czyli lepiej zostawić psa w domu i nie brać go ze sobą?
Lepiej żeby siedział w domu do tygodnia po trzecim szczepieniu?
Nie chce narażać psa na ciężką chorobe lub śmierć.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl