Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii szczęka

Forum

szczęka

witam mam mopsa z rozdzieloną szczęką i jest to wada wrodzona a pies ma 5 lat czy jest możliwość że ona się zrasta i czy pies może jeść twarde gryzaki bo moim zdaniem powinien bo chyba musi ćwiczyć szczękę

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-12-19
Witam, rozszczep podniebienia nie zrasta się samoistnie. Podawanie twardych gryzaków nie jest może ekstremalnie niebezpieczne, jednak nie jest wskazane z powodu niebezpieczeństwa poważnego urazu. Gryzak, nie napotykając oporu kości szczękowej, może sperforować błonę śluzową podniebienia. Pozdrawiam.
ola
Data dodania: 2010-12-20

witam mam 5 letniego mopsa rozszczepem żuchwy czy ona może się zrosnąć i czy można mu podawać gryzaki np. ze skóry wołowej bo on je uwielbia przepraszam bo to jest to pytanie pisane drugi raz bo napisałam o podniebieniu

ola
Data dodania: 2010-12-20

Witam, mam psa rasy mops i ma dużo smakołyków i jest szkolony. Czy to prawda że mopsa nie da się nauczyć czegokolwiek? Bo takie opinie słyszałam tymbardziej że pies ma 5 lat i nadal chętnie się uczy nowych sztuczek a zaczął się uczyćjako dwu latek.

Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-12-20
Prawdopodobnie pisze Pani o złamaniu spojenia żuchwy. Świeże złamania tego typu powinny być stabilizowane, zwykle wykonuje się stabilizację opartą na drutowaniu kłów, technik jest kilka, zależnie od zgryzu i preferencji chirurga. W przypadku jaki jest opisany mamy tu do czynienia ze stawem rzekomym, którego nie uda się wyleczyć prostą stabilizacją. Należałoby wykonać zabieg wycięcia tego stawu i założeniu płytki kostnej. Taki zabieg warto wykonać tylko wtedy gdy ta wada przeszkadza psu podczas spożywania pokarmów. Jeśli dla psa taka ruchomość żuchwy nie stanowi problemu chyba nie warto wykonywać takiego zabiegu, w mojej opinii, oczywiście.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl