Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii świerzb u kota

Forum

świerzb u kota

mam kotkę już 7 lat (zaopiekowałam się nią jak miala chyba 1,5 roku), od tej pory wojuję ze świerzbopwcem. Lekarz leczy ją już tyle lat ile jest u nas, efekty marne. z chwilą przerwania podawania leków wystaczy 1 tydzień i ponownie się drapie. Otrzymała wszystko co jest możliwe. Zasugerowała,m może to nie swierzbopwiec, ale lekarz odrzucił. Mam do niego pełne zaufanie, ale jest to ale, czy naprawdę nie da się tego wyleczyć.Bardzo ją to męczy.Jak powiedział lekarz dostała wszystkie dostępne leki, a ja nie wiem co dalej i on tez nie wie co z nia robić, określił krótko takiego przypadku jeszcze nie miał.Teraz wyniemię co miała- p[rzemywam oticlar a teraz leki oridermyl,crotamiton,deraforb(chyba) o iremectin *3 obecnie z dolnej półki akaryl-żel ( bo nie wie co juz robić. POMOCY

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-07-21
Leczenie świerzbu usznego u kota czasem bywa bardzo trudne, szczególnie jeśli jest komplikowane innymi drobnoustrojami. Schematów leczenia świerzbu usznego jest wiele, i wiele jest preparatów stosowanych przy tym schorzeniu (podana lista nie wyczerpuje całego"arsenału"). Rozumiem, że problem nie leży w samym leczeniu ostrego stanu, ale w nawrotach choroby. Nawrotom choroby, po wyleczeniu, należy zapobiegać po przez zachowywanie higieny uszu (okresowe czyszczenie preparatami do uszu, dbanie aby było w nich sucho, wyrywanie włosów z przewodu słuchowego), immunostymulację farmakologiczną, wyeliminowanie źródła infekcji (posłanie, kontakty z chorymi kotami), profilaktyczne stosowanie preparatów spot-on (podobnych do tych które działają ochronnie przeciw kleszczom, ale zabijające świerzbowca usznego). Powinno się także wykluczyć inne infekcje w przewodzie słuchowym, które mogą otwierać drogę do infekcji świerzbowcowi.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl