Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Suczka zjadła kawałek gąbki PROSZĘ O POMOC

Forum

Suczka zjadła kawałek gąbki PROSZĘ O POMOC

Witam, W sobotę w godzinach wieczornych moja 11 letnia suka mieszaniec pekińczyka zjadła kawałek gąbki celulozowej wielkości około1-1,5 cm. Sprawę zbagatelizowałam gdyż sądziłam że poprostu ją wydali. Dziś od 6 rano sunia zwymiotowała kilka razy. Widać że bardzo ją bolał brzuch, nie chciała wstać na nogi. Około godziny 10 wymioty ustały, pojechaliśmy do weterynarza. Podał środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, gdyż miała lekki stan podgorączkowy. Po powrocie suka napiła się wody, obecnie leży jest smutna i osowiała. Lekarz podejrzewa zatrucie lub zatkanie przewodu kawałkami gąbki. Martwi mnie że grozi jej kolejna operacja. W wymiocinach znalazłam kawałek skórki z owoca, prawdopodobnie winogrono.. Ojciec przyznał się do podania jej również w sobotę kilku kawałków i tu moje pytanie, jakie jest postępowanie w przypadku zatrucia winogronami? Co mogę zrobić? Czy kilka kawałków mogło spowodować chorobę? dziękuje za pomoc pozdrawiam...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-24
Proszę przedstawić opis badania klinicznego. Mało prawdopodobne jest zatrucie pokarmowe winogronami, ale niestrawność jest możliwa. Ważna jest ocena stanu ogólnego i pracy jelit.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl