Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Sterylizacja kotki

Forum

Sterylizacja kotki

Mam ogromny problem z kotką po sterylizacji. We wtorek 14.03.17 miała operację (podobno ciężką, w macicy było dużo ropy - może to ropomacicze) Po operacji stan ciężki, weterynarz powiedział, że miała też zapalenie otrzewnej. Czytając o zapaleniu otrzewnej bardzo się boję, że z tego nie wyjdzie... Do dzisiaj 18.03 tylko pije i trochę polizała mokrej karmy. Od wczoraj dostaje antybiotyk, dzisiaj dostała coś na podniesienie apetytu, ale na razie nie ma poprawy. Cały czas śpi. Czy ona z tego wyjdzie i jak długo może to potrwać? Eutanazja nie wchodzi w ogóle w grę.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-03-19
Dzień dobry,
zapalenie otrzewnej jest ciężkim stanem chorobowym stanowiącym zagrożenie dla życia. Przez internet nic tu nie poradzimy. Kotka wymaga intensywnego leczenia i monitoringu, w tym badań dodatkowych, na podstawie których wdraża się odpowiednie postępowanie. Rokowanie w takich przypadkach określa się jako ostrożne.
monikad-00
Data dodania: 2017-03-19
Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem co mam robić... o co zapytać lekarza, co lekarz powinien zrobić... czy dawanie antybiotyku co drugi dzień coś pomoże? 19.03. - kotka pije, wypróżnia się, ale nadal nic nie je... wstała, trochę pochodziła po domu... ale czy to może oznaczać poprawę? Jak mam ją ratować, zmienić weterynarza? Jak długo przeżyje?
monikad-00
Data dodania: 2017-03-19
Boję się, że przez brak jedzenia stan kotki nie będzie się poprawiał...
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-03-20
Warto wykonać pełne badanie krwi (morfologia i biochemia). Wynik pozwoli dokładniej ocenić stan kotki oraz dobrać skuteczniejszą terapię. Leków stymulujących apetyt jest dostępnych kilka, jeśli jeden nie działa, można wdrożyć inny preparat.
monikad-00
Data dodania: 2017-03-23
Dziękuję za odpowiedź. Zmieniłam weterynarza - kotka czuje się lepiej, wykonane miała usg, badanie krwi, podano kroplówkę i antybiotyk. Zaczęla jeść. Teraz przez 4 dni jeszcze antybiotyk i pojedziemy na kontrolę.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl