Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Stary pies, udar mózgu, wylew

Forum

Stary pies, udar mózgu, wylew

Witam. Moja 13-letnia sunia [kundel w typie wilkowatym, 35kg] miała ostatnio dwa łagodne udary. Objawami były wymioty, zaburzenia równowagi - zataczanie się, przekrzywianie łebka, a po kilkunastu godzinach lekkie otępienie i narastające problemy z równowagą aż do niemożności samodzielnego zejścia/wejścia po schodach. W obu przypadkach weterynarz stwierdził udar, podał jakieś zastrzyki, w tym wzmacniające oraz tabletki [dla starszych psów] na następne kilka dni. Objawy pierwszego z grubsza ustąpiły po paru godzinach a w ciągu tygodnia niemal zupełnie, drugi udar był zaledwie 3 dni temu i jak na razie sunia nadal trochę się zatacza i przekrzywia czasami łebek ale poza tym ma i humor i apetyt. Weterynarz udzielił mi informacji, że udary będą się prawdopodobnie powtarzać i zdaję sobie sprawę z ich możliwych skutków. Jeśli moja sunia nie będzie już w stanie cieszyć się życiem to czeka mnie nieprzyjemna decyzja, jednak na razie chciałabym wiedzieć czy można w jakiś sposób zmniejszyć prawdopodobieństwo udarów a w razie wystąpienia typowych objawów czy mogę jej doraźnie coś podać przed przybyciem weterynarza?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-01-31
Dzień dobry.
Proponowałbym zerknąć tutaj:

http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/neurologia/zespol-przedsionkowy-u-psow-i-kotow-5.html
kasiakd
Data dodania: 2017-01-31
Dziękuję, przeczytałam. Widzę że zagadnienie nieco wykracza poza temat 'udar u starszego psa' i sunia wymaga wizyty i dokładniejszego badania w klinice. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl