Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Stary pies

Forum

Stary pies

Moj piesek, sredni pudelek, ma 17 lat. Jest problem z utrzymaniem czystosci. Nie wytrzymuje juz 8-miu, czy 10-ciu godzin bez wyjscia z domu. nie wytrzymuje w ciagu dnia nawet 4-ech godzin. Jego tylne lapki "rozjezdzaja sie' przy piciu wody, ktorej i tak dostaje bardzo malo do picia. Jego nozki rozchodza sie przy sikaniu. Oprocz tego jest bardzo chudziutki. Nie widzi nas i slyszy tylko wysokie tony. Np. gwizdy. Zona moja jest bardzo zla i na psa i na mnie, wiec pytanie jest takie: czy mam uspic tego pieska, czy dalej z moja zona sie klucic o czystosc w domu? A moze jeszcze inaczej. Czy po prostu uspic psa, czy czekac na jego smierc?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-02-10
Dzień dobry.
Rozważając eutanazję zwierzęcia zawsze powinniśmy się kierować jego dobrem i względami humanitarnymi. Zabieg ten zwykle wykonuje się wtedy, gdy zwierzę cierpi a my nie mamy możliwości wyleczenia choroby ani poprawy jego komfortu życia. Bywa też, że (często uciążliwa) opieka nad chorym, szczególnie starszym zwierzęciem z różnych względów przekracza nasze możliwości. Należy się zastanowić czy w danym przypadku warto podjąć próbę diagnostyki i ewentualnej terapii. Te zagadnienia można omówić z prowadzącym psa lekarzem weterynarii. Jeśli nie zdecydujecie się Państwo na działania w tym kierunku, trzeba mieć świadomość, że stan psa nie ulegnie poprawie i stopniowo będzie się pogarszał. Szybkość pogłębiania się objawów ciężko jest dokładnie określić. Jeśli jednak już na tym etapie codzienne czynności sprawiają psu znaczny wysiłek i trudność oraz dodatkowo stanowi to źródło konfliktu w domu, wówczas proponowałbym wykonanie eutanazji.
Współczuję Panu tej trudnej sytuacji.
Pozdrawiam.
Simon
Data dodania: 2011-03-15
Starość nieradość :( Na wszystkich przychodzi pora, czy to czlowiek czy pies, los czeka nas ten sam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl