Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Stary kotek

Forum

Stary kotek

Mój kot ma dziwne objawy skręca głowę słania się na nogach,ma taki dziwne oczy schudł,nie wiem czy to neurologiczne.Ma 16 lat niespełna nigdy na nic nie chorował.Zaczeło się od napicia wody z oczka i po tym była b.rzadka kupa wiec udaliśmy się do wet,dostał jakies zasrzyki i przeszliśmy na karmę gastro niby wszystko było ok,ale nie do końca bo kot chudł.wcześniej 2 lata przed ta kupą były czyszczone zęby pod narkozą.I wydaje mi się że po tym zaczął miewać jakieś dziwne drgawki od czasu do czasu przy mruczeniu takie jak ludzie zasypiają i podskakuja nieraz.następnie znowu zęby dostał tabletki i oczywiście rozwolnienie ale gdy został na gastro to już było ok tylko że chudł.Kupę badałam to wyszły bakterie e.coli n-hem+liczny wzrost i wzrost clostridium perfringens. i tak naprawdę nie wiem od czego czy od jakiś leków które dostał czy od bakteri w jamie ustnej ,czy od tych bakteri w jelitach Morfologie ma dobry cukier też nerki ok.Biochemi jeszcze nie robiłam .Co może być przyczyną takiego stanu

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-04-24
Dzień dobry. Takie objawy u 16-letniego kota mogą wynikać z wielu przyczyn, od zmian degeneracyjnych związanych z wiekiem, chorób układu nerwowego czy zaburzeń metabolicznych/układowych aż po choroby nowotworowe. Z pewnością należy wykonać badanie biochemiczne krwi (optymalnie jak najszerszy profil). Diagnostykę warto też uzupełnić o badanie neurologiczne, jest to seria testów pozwalająca na ocenę funkcjonowania układu nerwowego.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl