Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii środek dla psa

Forum

środek dla psa

Witam serdecznie.Mam suczke Shih tzu która nie daje sie obciąc w żaden sposób, a oczy juz ma tak zarośniete włosami ze prawie nic nie widzi.....Mam wobec tego pytanie,jaki środek usypiający mogłabym jej podac żeby był dosyc lekki i działał tylko godzine lub dwie?Czy Pan/Pani mogłaby mi taki środek sprzedac?pozdrawiam i czekam na wiadomośc.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-01-24
Dzień dobry.
O pomoc należy się zwrócić w gabinecie weterynaryjnym. Lekarz może wydać lub przepisać łagodny lek uspokajający dla suczki, nikt jednak nie sprzeda do domu środków usypiających/znieczulających. Część placówek świadczy również usługi fryzjerskie i jeśli zachodzi taka (bezwzględna) potrzeba strzyżenie można przeprowadzić w płytkim uspokojeniu farmakologicznym pod kontrolą lekarza. Nacisk należy położyć na pracę z suczką, aby proste czynności higieniczne nie były problemem. Porad w tym zakresie może udzielić lekarz, a optymalnie behawiorysta/zoopsycholog. Można też samodzielnie podjąć kroki w tym kierunku posiłkując się szeroko dostępną na rynku literaturą.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl