Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii spuchnięta łapa

Forum

spuchnięta łapa

Witam, mam 5-letniego psa rasy husky. Ostatnio uciekł (co mu się nie rzadko zdarza) i wrócił ze spuchniętą łapą w okolicy nadgarstka. Zauważyłam również mała ranę, jakby po ugryzieniu, więc miałam już pewność, że mojego psa ugryzł inny pies. Pojechałam od razu do weterynarza. Powiedział, że poda mu zastrzyki, jakieś przeciwzapalne czy coś. Powiedział, że trzeba to powtórzyć przez kolejne 4 dni. Pomyślałam, że jak trzeba, to trzeba i dziś miał już trzeci raz podany lek. Już po pierwszym widać było wielką poprawę - opuchlizna zeszła i pies mógł nawet kłusować. Nie rozumiem jednak, czemu potrzebne jest aż tyle zastrzyków, skoro psu już nic nie jest? I tak z ciekawości, co właściwie lekarz podaje mojemu psu? Czy codziennie są to zastrzyki przeciwzapalne? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2014-11-16
W takiej sytuacji oprócz leków przeciwzapalnych, przede wszystkim podaje się antybiotyk. Jest to nawet ważniejsza część terapii niż działanie przeciwzapalne, dlatego też na 99% pies dostaje antybiotyk - jest to konieczne. Przy zakażeniach skóry antybiotyk podaje się czasami tygodniami a nawet miesiącami (codziennie). W związku z bardzo szybką poprawą lekarz zdecydował o skróceniu antybiotykoterapii, co jest słuszną decyzją. Przerwanie wcześniej (niż zalecone 5 dni) antybiotyku wiązało będzie się z wytworzeniem lekooporności bakterii które zakaziły ranę - będą odporne na ten antybiotyk i będzie trzeba podać kolejny antybiotyk od początku tylko przez dłuższy okres. Podobna sytuacja jest w innego rodzaju zakażeniach - np. w przebiegu anginy u ludzi.
Jeśli wizyty są z jakiegoś powodu dla Pani uciążliwe to można poprosić o wydanie tabletek z antybiotykiem o ile taka postać użytego antybiotyku występuje oraz nie zachodzą okoliczności uniemożliwiające podanie tabletki (agresja, choroby wątroby, anoreksja etc.)

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl