Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii słabnący pies

Forum

słabnący pies

Dzień dobry.14 dni temu pies mix,którego znalazłem pięć lat temu zaczął mieć problem z przyjmowaniem pokarmu.W klinice weterynaryjnej w Warszawie na Bemowie pani stomatolog stwierdziła ,że górny kieł jest ułamany i się rusza więc należy go usunąć.Zlecono wykonanie badania krwi i USG.Zabieg usunięcia ma być wykonany w narkozie.Stan zapalny był niewielki bez ropy.Pies otrzymał proszek przeciwbólowy Rheumocam 2,5 mg i antybiotyk na pięć dni Clavaseptin 1 i1/2 tabletki 250 mg czyli 375 mg 2 x dziennie.Pies po zważeniu ważył 19 kg.Do tego otrzymał również lek osłonowy FortiFlora 1g 1 x dziennie.Badanie krwi wykazało Limbocyty 7% przy normie 12-30 ale tak podobno ma być przy stanie zapalnym .Resztę wyników ok.Z dnia na dzień pies zaczął słabnąć,stał się ospały i nie za bardzo chciał jeść.Moja następna wizyta na Bemowie skończyła się otrzymaniem znowu Clavaseptinu 500 mg i informacją aby dalej podawać 2 x dziennie w dawce 3/4 czyli tak jak było plus Rheumocam 2,5 m 1 x dziennie.Moje sugestie,że pies jest coraz słabszy od momentu przyjmowania antybiotyku nic nie dały.Udałem się do drugiej kliniki na ul Modlińską Tam zrobiliśmy badanie kardiologiczne,które wykazało,że wszystko jest ok.Zmieniono antybiotyk na Stomorgyl 20/10 1 x dziennie podawany wieczorem Na następny dzień pies nie mając siły upadł na spacerze,bardzo ciężko dyszał,dostał szczękościsku,miał lekkie drgania głowy.Pani na Modlińskiej powiedziała żeby odstawić antybiotyk.Minął pierwszy dzień bez proszków.Pies jest nadal słaby,nie chce jeść,wodę pije sporadycznie.Moja dzisiejsza wizyta w klinice zakończyła się zastrzykiem na wzmocnienie po którym za ok 3 godz pies powinien być żwawszy .Niestety tak nie jest.Pies nadal nie chce jeść cały czas śpi.Dlatego szukam tutaj pomocy Czuję swoją bezradność i zdany jestem na wiedzę specjalistów a takiej nie otrzymuję.Widzę jak pies się męczy i chciałbym mu pomóc Z wyrazami szacunku proszę o szybką odpowiedź Wiek Filo ok 7 lat ,waga 19 kg

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-02-23
Dzień dobry,
proszę o przytoczenie wykonanego badania krwi (jak szeroki profil został wykonany?). Wątek kontynuujemy na forum, utworzy się automatycznie. Jest tam możliwość zamieszczenia plików/zdjęć.
andrzej131313
Data dodania: 2017-03-03
Badania krwi

andrzej131313
Data dodania: 2017-03-03
23.02.2017 po  wizycie w klinice  pies otrzymał zastrzyk sterydowy i taki sam 24.02.2017 co spowodowalo,że wszystko wróciło do normy.We wtorek 28.02.2017 pies znowu zaczął odczuwać ból zęba więc 01.03.2017 otrzymał zastrzyk przeciwzapalny i od 02.03.2017 1/2 tabletki Previcox 227 mg raz dziennie aż do zabiegu usunięcia złamanego kla,zabiegu ,który ma się odbyć w poniedziałek 06.03.2017.W dniu dzisiejszym tzn 03.03.2017 pies znowu nie ma siły,cały czas śpi,nie je .Czy jest to reakcja na proszek czy na stan zapalny?Poproszę o pomoc czy podawać dalej Previcox?W takim razie jak sprawdzić czy pies nadaje się do narkozy?
Będę wdzięczny za pomoc
andrzej131313
Data dodania: 2017-03-04
Filo za TM.Za wcześni.Miał tylko  7 lat
andrzej131313
Data dodania: 2017-03-05
"Dokąd idą psy gdy odchodzą?
Bo jeśli nie idą do nieba,to przepraszam Cię Panie Boże,
mnie tam także iść nie potrzeba
.Ja poproszę na inny przystanek
,tam gdzie merda stado ogonów.
Zrezygnuję z anielskich chórów,tudzież innych nagród nieboskłonu
,w moim niebie będą miękkie sierści,nosy,łapy,ogony i kły,
w moim niebie będę znowu głaskać moje wszystkie pożegnane psy.......
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-03-14
Przedstawione wyniki badania krwi nie dają niestety odpowiedzi na jaką chorobę mógł cierpieć pies. Współczujemy straty psiaka.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl