Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Silne bóle brzucha u psa, piszczenie i skomlenie z ich powodu.

Forum

Silne bóle brzucha u psa, piszczenie i skomlenie z ich powodu.

Witam, Od co najmniej roku borykamy się z dziwnymi dolegliwościami naszej pinczerki ( niecałe 3 lata, skończy we wrześniu). Co mniej więcej 2 tyg. boli ją strasznie ból, az piszczy, podnosi główkę do góry i dupkę, wygina się. Dzisiaj znów nie przespana cała noc.. Byliśmy u wielu lekarzy, jedna diagnoza to przewlekłe zapalenie jelit stwierdzone na podstawie usg, woda w zoladku. kazano jesc karme specjalistyczną. dajemy ją psu, ale niestety moja mama dodaje do tego gotowanego kurczaka z marchewką.. od paru dni jest tylko juz na karmie suchej niestety dzis znow bóle brzucha. Inny weterynarz stwierdził padaczkę, jednak nie chce mi się w to wierzyc, ponieważ psu ewidetnie dolega coś w brzuch. Słychać przelewanie się, ciurkanie, a już dwa razy zrobił kopę z taką ciemnoczerwoną galaretką na końcu. Przy bólach brzucha często wymiotuje białą lub żółtą pianą na czczo. Dostawał zastrzyki leki, które pomagały na chwilę, dolegliwości dalej nawracają, mam wrazenie że są silniejsze. Trwają co najmniej 2 dni co 2 tyg. potem pies się bawi, je, pije, jak gdyby nigdy nic. Ja już rozkładam ręce, nie mogę patrzeć na jego cierpienie.. prosiłabym o jakąś radę, bo skończyła się ilość dostępnych weterynarzy na wsi.. Dodam tylko jeszcze, że często ulewa jej się wodą z pyska przy tych dolegliwościach. Taki wielki hałst nagly czystej wody.. Badania krwi miała robione wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2016-06-19
Witam.
Jakie badanie krwi były wykonane? Powinna być wykonana( morfologia, biochemia oraz jony. Do tego badanie kału na pasożyty ( flotacja, sedymentacja oraz test na Giardię) oraz usg jamy brzusznej. Padaczkę podejrzewa się gdy występują ataki drgawek. Karma jelitowa jak najbardziej powinna być wdrożona, ale oczywiście bez dodatków z talerza czy innych karm.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl