Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii silna reakcja alergiczna

Forum

silna reakcja alergiczna

Witam serdecznie. Mam problem, moja suczka Pintscher miniaturka dostała silnej reakcji alergicznej. Na całym ciele obrzęki w postaci odstających na kilka milimetrów placków które bardzo ją swędziały. W obawie przed obrzękiem krtani podałam jej 1/3 tabletki Loratadyny. Chciałam zapytać czy dobrze postąpiłam, objawy ustąpiły po pół godziny. Czy takie leki są bezpieczne dla zwierząt? Pies jest dorosły i nie do końca czystej rasy... jest sporo większy. Atak wystąpił po zjedzeniu mięsa ugotowanego w zupie. (gotowej). Zdarzała się kiedyś podobna sytuacja ale o wiele słasza była reakcja alergiczna.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-11-23
Dzień dobry. W medycynie weterynaryjnej jest stosowana duża część ludzkich leków . Aby móc skutecznie zastosować lek i nie zaszkodzić zwierzęciu trzeba znać dokładną dawkę (często różnią się one od ludzkich), wagę zwierzęcia, odstępy między kolejnymi podaniami, czas terapii, itd. Niektóre środki dla ludzi, nawet dostępne bez recepty, są dla psów i kotów toksyczne, dlatego zawsze odradzam stosowanie leków na własną rękę.
W tym przypadku akurat nic złego się nie stało, leki z grupy, do której należy loratadyna, są używane u psów. W takich sytuacjach radzę skontaktować się ze swoim lekarzem weterynarii - choćby telefonicznie - i poprosić o radę (czy można i ile podać dostępnego w domu środka, czy trzeba pojawić się w lecznicy?), natomiast po ustąpieniu nagłego epizodu niepokojących objawów, odwiedzić z psem gabinet weterynaryjny i przedyskutować dany przypadek (czy potrzebne są badania dodatkowe, leczenie, czy tylko obserwacja, itp.).
Na koniec jeszcze oczywista rada - eliminujemy z psiego menu ludzkie jedzenie, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl