Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Seter irlandzki - problemy gastryczne

Forum

Seter irlandzki - problemy gastryczne

Witam serdecznie, Mam duży problem z moim seterem irlandzkim. Nie wiem, czy problem nadaje się na wizytę weterynaryjną, dlatego próbuje czegoś dowiedzieć się w internecie- mimo, że wiem, że nie jest on dobrym doradcą. Chce jednak uniknąć dodatkowego stresu dla psa, bo wizyty w gabinetach nie są dla niego przyjemne, może dlatego, że bardzo często tam bywa. Nasz rudzielec ma 10 lat. Niestety nie wiem z jakiej pochodzi hodowli, bo adoptowaliśmy go w dniu jego 5 urodzin. Ogólnie jest bardzo lękliwym psem - straszą go głośne krzyki, trzaskanie drzwi za ścianą sąsiada, pomijam kwestię burzy i petard hukowych. Dostaje jedzenie 2 razy dziennie. Jest wybredny, więc średnio co dwa miesiące zmieniamy mu karmę- zwykle z kurczaka na wołowinę, z wołowiny na jagnięcinę itd. Zawsze zwracam uwagę na to, by była w niej duża zawartość mięsa, nie jakieś śmieszne 4 % .. Pies jest kastrowany, miał przerost jąder, spowodowało to, że trochę przytył. Prócz tego przechodził kamienicę, wycięcie guza z przedniej łapy- wg lekarzy mógł z czasem przejawić się w złośliwego nowotwora Od piątku miewa bardzo częste, śmierdzące wzdęcia. Wypróżnił się w sobotę 7 razy po czym ostatnie próby były już tylko parciem. Gazy towarzyszą do dnia dzisiejszego. Dwie noce zarywaliśmy przy nocnych spacerach, mimo że nie zawsze się wypróżnił. Bardzo dyszy, dużo pije, więc wnioskuje że mógł mieć stany gorączkowe, kręci się z miejsca na miejsce.. Mimo to, wczoraj piszczał tak długo, aż zlitowałam się i dałam mu pół dziennej porcji jedzenia. - Miał apetyt. Przed świętami miał robione USG jamy brzusznej ze względu na bóle kręgosłupa- weterynarz chciała wykluczyć ucisk na kręgosłup z przyczyny bólu jakiegoś z narządów. - jelita, jama brzuszna zdrowe. Nerki lekko pofałdowane ale prawdopodobnie po kamienicy. Moje pytanie.. Co może się dziać ? Czytałam o nietolerancji glutenu, ale nie zauważyłam niestety spadku masy ciała. Proszę o jakąkolwiek pomoc Z góry dziękuję za każde słowo Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2017-01-31
Nasze możliwości pomocy na portalu są mocno ograniczone i zwykle nie wykraczają poza sugestie czy wskazówki dotyczące leczenia. Nie inaczej jest w tym przypadku. Należy podejrzewać dysfunkcję przewodu pokarmowego, być może związaną z infekcją lub czynnościowym zaburzeniem, np. funkcji wątroby.
Konieczne jest badanie kliniczne, po którym lekarz określi jakie badania dodatkowe należy jeszcze wykonać, niezbędne wydaje się badanie krwi i usg jamy brzusznej. Niestety, jeśli stan psa nie poprawi się to wizyta w gabinecie wet jest konieczna.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl