Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii SERCE

Forum

SERCE

Witam. Mam pytanie.Wczoraj U 16 letniego psa(mieszaniec) stwierdzono nie wydolnosc serca,szmery male,maly zanik miesni,troche wody w plucach,wodobrzusze,wyniki krwi ma dobre,czasem sikal pod siebie na snie.Lekarz PO 2 wizycie czyli dzis,powiedzial iz za okolo 2 tyg zrobi przeswietlenie jak zejdzie plyn z j.brzusznej.Pies bierze cardisure 5mg co 12 godz+moczopedne,co wiaze sie z czestym wychodzeniem na dwor,teraz wazy 22.8kg,wiec go nie podniose. Niestety po okolo 3 godz od wizyty ,pies nie moze wstac ,jakby sparalizowalo mu tylnie nogi ,serce mu wali ,dyszy ,nie da sie dotknac nawet materaca nie moge dotknac bo warczy jakby chcial ugrysc ,nie wiem co robic ,boje sie go teraz troche nie wiem jak mu pomuc ,chcialam go podniesc i mu pomuc ale probowal chapsnac mnie w reke.Czy taki paraliz jest normalny??? A co bedzie jak caly juz bedzie w moczu i nadal nie bedzie mogl wstac .Przerazona.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-12-07
Dzień dobry. Z opisu wynika, że pies wymaga jak najszybszej pomocy lekarskiej. Przez internet nic tu nie wskóramy. Pies powinien niezwłocznie trafić do placówki weterynaryjnej.
g.h.77
Data dodania: 2016-12-07
Witam p.Mieszko ale pies byl na konsultacji weterynaryjnej 3 godz przed tym jakby paralizem tylnich lap. Naszczescie dzis rano o 6 udalo mu sie wstac i wyjsc na dwor, potem kilka razy przez dzien  znow byl na dworze i dobrze chodzil,nie mial dusznosci ,zjadl,pil i wszystko bylo ok,ale wieczorem 21godz znow to samo co wczoraj,jakby paraliz tylnich lap. Dlaczego  tak sie dzieje w godz wieczornych ? Niestety nie mam mozliwosci zabrania go w nocy do weterynarza kiedy to sie dzieje bo nikt tu nie dyzuruje a nie posiadam auta. Chcialabym znac panskie zdanie.
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-12-08
To wszystko jest zrozumiałe, ale w sytuacji, w której mimo zaleconego i obecnie stosowanego leczenia, pojawiają się nowe niepokojące objawy, należy zweryfikować postępowanie. Jest to zadanie lekarza, który zna pacjenta i ma bezpośredni dostęp do wszystkich niezbędnych informacji (i oczywiście do samego pacjenta). Konieczne może być uzupełnienie diagnostyki m.in.: usg (echo) serca, badanie krwi.
g.h.77
Data dodania: 2016-12-08
Dziekuje za odpowiedz.Niestety dzis musialam z placzem pozegnac mojego psa,rano jak zwykle wstal i wyszedl na dwor ,nawet sie zdziwilam po poraz pierwszy od  16 lat stanely mu uszy jak u prawdziwego wilczura,w poludnie rowniez wyszedl i to bylo jego ostatnie wyjscie. Potem nie mogl juz sie ruszyc,warczal jak chcialo sie go przesunac by zmienic podklad.odszedl spokojnie i szybko. Nie rozumie tylko dlaczego pani weterynarz dala mi wielka nadzieje ze bedzie lepiej,zeby go leczyc ,wypisala lekarstwa na 3 tygodnie a pan weterynarz z tej samej lecznicy ktory go dzis usypial,jak go zobaczyl i zbadal odrazu powiedzial ze pies jest juz staruszek,meczy sie i z choroba serca dlugo by nie pociagnol
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-12-09
Przykro nam z powodu straty Pani psiaka. 16 lat, szczególnie u większych psów, to bardzo zaawansowany wiek. Taki organizm ma mocno ograniczone możliwości kompensacyjne niezależnie do rodzaju zaburzeń a w tym przypadku opisywane objawy wskazywały na ciężką niewydolność krążenia. Stąd, nawet prawidłowo zastosowane leczenie może nie dawać rezultatu. Niestety, w takiej sytuacji, często jesteśmy skazani na przegraną.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl