Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii sedalin podac czy nie

Forum

sedalin podac czy nie

Witam mam sunie 2,5 rasy shih tzu ktora po ciazy urojonej zrobila sie strasznie agresywna. Zadne zabiegi pielegnacyjne nie wchodza w gre. Chcialam ja spokojnie wykapac i wyczesac- kiedys dostalam tabletki sedalin-nigdy ich nie uzywalam i tak sie zastanawiam czy jej nie podac i spokojnie ja wykjapac wyczesac. chcialam sie zapytac czy to jej nie zaszkodzi i w jakiej dawce moglabym jej to podac. Dodam ze sunia strasznie gryzie i rzuca sie na kazzdego domownika pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Tomasz Kutrzuba
Data dodania: 2012-08-20
Ciągłe podawanie sedalinu jako środka łagodzącego agresję przy pielęgnacji to niedobry pomysł, ponieważ ten lek ma silne działanie i z czasem może przynieść więcej kłopotu jak korzyści. Lek ten podaje się ostrożnie, gdyż wyłącza agresję, ale także zwiotcza mięśnie i silnie działa na układ nerwowy. Nie wiem, jaki sedalin Pani ma, ale na ogół lek podaje się od 1,5 mg do 3 mg na kilogram masy ciała zwierzęcia. Czas działania to około 4 godziny.
Należy z pieskiem udać się do dobrego tresera czy zoopsychologa, który skutecznie pokaże jak postępować z psem i zajmie się psychiką pupila. Prawidłowe relacje między psem a właścicielem polegają na tym, że zwierzę nie ma prawa terroryzować opiekuna, a niechęć do zabiegów pielęgnacyjnych nie może być tu powodem agresji. Suczkę można także wysterylizować, wówczas napięcie spowodowane okresem rui czy ciążą urojoną będzie wykluczone.
ankaw206
Data dodania: 2012-08-20
witam juz sobie poradzilam niestety tabletka na nia wcale nie podzialala, posiadam sedalin 7mg. Nie daje jej tego non stop chcialam to zrobic 1 raz

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl