Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Ropa z uszu, gnijące uszy

Forum

Ropa z uszu, gnijące uszy

Witam, mój pies jeszcze w tamtym tygodniu był cały i zdrowy, jutro przyjeżdża do niego weterynarz, ale już dziś chciałabym wiedzieć czy mam się szykować na najgorsze. Otóż w ubiegłą środę pies był zdrowy i pełen życia, lśniąca sierść, mnóstwo energii. Nie mogę uwierzyć w to co stało się w ciągu jednego tygodnia. W czwartek był już osowiały, jednak wydawało nam się, że ma gorszy dzień. Przez 3 kolejne dni nie chciał jeść tyle co zazwyczaj, ale pił. We wtorek przyjrzeliśmy się mu i okazało się, że z uszu leci mu dziwna wydzielina, jakby ropa, ale jadł więcej więc stwierdziliśmy, że to jakaś infekcja i przechodzi. Siedział cały czas w budzie i gdy wyszedł wczoraj wieczorem okazało się, że uszy ma w krwi i tutaj już powinniśmy jechać do weterynarza, ale akurat nie miał kto tego zrobić. Dziś uszy wewnątrz wyglądają okropnie, jakby gniły chociaż to raczej jakieś rany. Weterynarz przyjeżdża dopiero jutro niestety. Pies drapie się koło uszu i wciąż je wytrzepuje. Drapie się aż do krwi. Sąsiad powiedział, że to parch. Nie mam pojęcia co to. Jednak na całym ciele ma jakieś zmiany chorobowe. Nie daje umyć sobie uszu. To kundel, ale po labradorze. Uszy ma całe zakryte, dopiero jak mu się je odkryje widać te zmiany. Czym to może być spowodowane? Kleszcz? Wirus? Czy to jest do wyjścia? Obwiniam się strasznie, bo zazwyczaj biega on tylko po podwórku, a ja wzięłam go do lasu i może coś tam zjadł. Na tę chwilę pies je i piję, ale wciąż chowa się do budy. Nie szczeka. Jak go głaszczę merda ogonem, ale widzę, że cierpi. I jeszcze te rany mają dziwny zapach. Chciałabym wiedzieć czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy powinnam się szykować na pożegnanie mojego Psiaka :(

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2015-05-04
Bez badania ogólnego i niezbędnej diagnostyki nie można wskazać na jednoznaczną przyczynę tych problemów. Należy oprócz ropnego zapalenia zew. przewodów słuchowych lub małżowin usznych, podejrzewać chorobę ogólną, być może uda się postawić rozpoznanie po badaniu krwi, do których zachęcam.
szugar
Data dodania: 2015-05-04
Dziękuję za odpowiedź. Pies dostał antybiotyk doustny oraz coś w strzykawce. Rany już się nie robią, a te stare przysychają. Co prawda jeszcze wygląda na chorego, ale chyba jest lepiej. Ma brać antybiotyk przez 10 dni, 6 kontrola. Jeśli weterynarz nie zauważy poprawy ma przeprowadzać dodatkowe badania. Liczę, że będzie dobrze. Weterynarz uspokaja, że to tylko infekcja skórna, ale niestety wygląda to fatalnie. Mam nadzieję, że chociaż to tak nie boli pieska jak to wygląda.

Rada na przyszłość wycierać uszy po kąpieli porządnie nawet jak pies nie daje, nasz weterynarz twierdzi, że to od uszu się zaczęło. Chodzi głównie o kąpiele na łonie natury.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2015-05-05
Czy było wykonane badanie otoskopowe kanałów słuchowych?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl