Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii razem żyjące psy - jeden pogryzł dugiego

Forum

razem żyjące psy - jeden pogryzł dugiego

Mialam dwa psy, kundelka (13lat i 7 miesiecy) i owczarka niemieckiego (3 lata). Pewnego wieczoru poszlam z nimi na spacer jak kazdego dnia. Owczarek pobiegl na łąkę i zaraz wracał, i pogryzł mojego kundelka nie wiadomo z jakiej przyczyny. Zaczełam go odciagać, włożyłam mu rękę w pysk aby puścil małego biedaka. Mial tak zaciśnięte zęby, że sama delikatnie zostałam poszkodowana ale to nic poważnego. Z kundelkiem pojechałam do kliniki weterynaryjnej, okazało sie, że ma płuco przebite, połamne żebra, rane na mięśniu i łapce. Odrazu został szyty, rentgen i klatka tlenowa, powiedzieli że potrzebna jest operacja dodatkowa ale stan jest tak ciezki, że może nawet znieczulenia nie przezyc. Niestety, nie ma już go z nami, strasznie nad tym ubolewalłam. Chciałabym sie dowiedzieć co mogło być powodem takiego zachowania mojego owczarka, 3 lata żyli razem i nic złego sie nie działo. Dodam, ze oba psy to suki. Proszę o szybką odpowiedź.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2013-06-26
Doszło prawdopodobnie do zmiany w hierarchii stada, tak jak dzieje się to w naturze kiedy przywódca staje się słaby wtedy młodszy i silniejszy podejmuje próbę przejęcia przywództwa, niestety nie przebiegło to w sposób łagodny i skończyło się tragicznie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl