Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Rany i strupy na całym ciele

Forum

Rany i strupy na całym ciele

Mam 9-letniego psa (kundel) waga 12 kg. Pies pod sierścią jest cały w strupach i rankach. Rozsiane po całym ciele, mniej więcej co centymetr, oprócz głowy i przednich łap, choć z dnia na dzień ich przybywa, także powoli wchodzą także na głowę. Pies nie gorączkuje, normalnie się wypróżnia, je i pije, ale jest słaby, apatyczny, nie chce się ruszać (trudno się dziwić skoro cały jest w pękających ranach). W wynikach badania krwi, jak twierdzi lekarz nie ma nic niepokojącego oprócz Pałeczek (cztery razy ponad normę - 16). Co może istotne brak świądu. Pies kastrowany. Gdy brałam go 4 lata temu ze schroniska, był już po kastracji. Nie wiem czy to istotne, ale na zdjęciach rtg wyszło, że ma śrut w łapkach i dużo w okolicach kręgosłupa. Od dawna cierpi na zgagę. Po każdym suchym pokarmie, kości, itp. ma objawy zgagi i je dużo trawy. Na razie psiak dostał raz dziennie Enroxil Flavour 150 mg. Bieże go od czterech dni. Wczoraj pies został mocno wygolony i wykąpałam go w zalecanym przez doktora szamponie Hexoderm. Po tej kąpieli i goleniu, psiak cały czas się trzęsie, drży, nie rusza się spod kołdry. Czekamy teraz na wyniki badania bakteriologicznego. Niemniej lekarz twierdzi, że nawet jeśli wyjdzie z badania obecność (bakterii, grzybów), tak rozległy obszar chorej skóry, jest mało charakterystyczny i raczej ma swoje przyczyny wewnętrzne. Czy ktoś ma pomysł, co może dolegać mojemu psu? Jakie badania należałoby jeszcze koniecznie zrobić? Będę wdzięczna za wskazówki.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2012-02-16
Proszę na razie poczekać na wyniki badań bakteriologicznych. Mam tylko pytanie czy była wykonana zeskrobina, w celu wykluczenia np nużeńca?
medea33
Data dodania: 2012-02-17
Tak, była robiona zeskrobina. Wiem, bez wyników badań trudno zgadywać. Myślałam tylko, że może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem. Wyniki dziś lub w sobotę. Najgorsze jest czekanie :(
Dam znać, gdy będzie diagnoza. Tymczasem dziękuję za odpowiedź. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Szampon antybakteryjny dość mocno wysusza skórę psa, w efekcie ta pęka. Czy można czymś smarować skórę, by ją trochę ulestycznić? Coś co psu by pomogło, a nie stanowiło pożywki dla bakterii czy grzyba?
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2012-02-17
Proszę zapytać w swoim gabinecie, są dostępne takie weterynaryjne preparaty, lecz nie chcę czegoś sugerować, by nie robić niepotrzebnego kłopotu z dostępnością. Można także podawać nienasycone kwasy tłuszczowe z karmą. Mają one działanie poprawiające stan skóry, jej oporność nieswoistą, w tym wypadku na pewno osłabioną.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl