Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii rana z której wypływa limfa

Forum

rana z której wypływa limfa

Witam. Moja kotka miała wypadek po którym od razu została zabrana do weterynarza który niestety nie zajął się nią tak jak powinien. Nie oczyścić ran tylko zasypał proszkiem i obandarzowal łapy. Nie wspomnialam iż była to niedziela i nie było zbyt dużego wyboru co do weterynarza. W pon zabralam ja do pani która się nią zajmuje od początku i niby już mialobyc wszystko w porządku zdjęcia wyszły ok ale. Zaczął się zbierać jakiś płyn pod skóra po czym okazało się że to limfa kotka ma teraz otwarta ranę z której ciągle cienkie miała operacje której celem było zamknięcie rany. Znowu było ok. Po paru dniach kotka ściągnęła sobie opatrunek i zauważyłam że rana dalej jest otwarta i znów to samo. Nie mam pojęcia jak jej mogę pomoc a na lekarZa wet chirurgii naczyniowej mnie nie stać po ostatnich przygodach kotki. Dodam ze w między czasie próbowaliśmy leczyć ja jej własną krwią wstrzymując ja w miejsce gdZie zbiera się limfa. Proszę o pomoc. Co mogę jeszcze zrobic?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-11-12
Dzień dobry. Ran zanieczyszczonych z zasady nie zaszywa się na "głucho". Jeśli wykonywane jest opracowanie chirurgiczne rany zanieczyszczonej należy oprócz dekontaminacji rany zaszyć ją tak by była pozostawiona droga, dla płynów tkankowych i ropy. Dzięki temu będzie dochodzić do samooczyszczania, a proces gojenia będzie przebiegał prawidłowo.
W tym przypadku należy założyć, że mamy do czynienia z raną zanieczyszczoną mechanicznie i mikrobiologicznie. Nastrzykiwanie z krwi nic tu nie da, należy walczyć z infekcją przez podanie antybiotyków oraz zastosować proste zabiegi antyseptyczne polegające na przepłukiwaniu rany roztworami antyseptycznymi.
Nic także nie wniesie wizyta u chirurga naczyniowego. Raczej proszę iść do lekarza, który ma pojęcie o leczeniu zanieczyszczonych ran.

P.S. Wiem, że niektórzy mają kłopot z ortografią, zachęcam do korzystania ze słowników zawartych w edytorach tekstów.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl