Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Rana bądż otarcie na karku

Forum

Rana bądż otarcie na karku

Witam. Mam dwa młode (niewychodzące) koty (kot - 11 miesięcy, kotka 10 miesięcy) które uwielbiają się gonić. Tydzień temu nagle u kotki zauważyłam dość spore otarcie na karku (wielkości około 4cm). Początkowo myślałam że drugi kot jej wygryzł sierść ( zdarzają im się sprzeczki), ale teraz to już nie wiem. W każdym razie dość długo się goi gdyż jak tylko zaczyna zasychać to kotka to rozdrapuje. A dwa dni temu chcąc przyspieszyć gojenie posmarowałam jej ten strupek Alantanem co chyba tylko pogorszyło sprawę. Zastanawiam się czy mogę jej jakoś pomoc w poradzeniu sobie z tym problemem czy poczekać jeszcze i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie? Dodam ze kotka jest bardzo płochliwa i trochę "dzika" i chciałabym jej oszczędzić stresu u weterynarza dopóki to nie będzie bezwzględnie konieczne.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Ewa Chronowska
Data dodania: 2013-07-15
Witam, jeżeli problem trwa już tydzień, na dodatek występuje świąd (kotka rozdrapuje ranę) konieczna jest wizyta u lekarza weterynarii. Szanse na samoistne rozwiązanie sytuacji są niewielkie, a kremy i maści, z uwagi na wylizywanie się kotów, rzadko zdają egzamin. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl