Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii pwiekszone wezly chlonne zuchwy

Forum

pwiekszone wezly chlonne zuchwy

Dzien dobry. Jestem szczesliwa posiadaczka ratlerka. Piesek ma prawie 7 miesiecy. 15-20 dni temu wykrylam na szyi powiekszone wezly. Oczywiscie - odrazu wizyta u weterynarza. Powiedziano nam ze malenstwo moze byc podziebione, poniewaz po obejzeniu pieska stwierdzono,ze wezly sa powiekszone tylko na szyi. Dostal na 14 dni Vetomune na odprnosc. Zjadl je z mila checia. Pod czas tego caly czas badalam te gulki. Raz byly mniejsze, raz wieksze. Juz 2j dZien jak skonczyl brac te witaminy - mam wrazenie ze sie znowu powiekszyly :( Zachowuje sie normalnie. Jestem zaniepokojona tymi "guzkami" -czytajac rozne rzeczy w internecie. W tej chwili podjelam sie pracy sezonowej i pracuje od 9 do 21 w okolicy nie ma weterynarza. Dopiero we wrzesniu moge robic jakies badania. Lecz mam mozliwosc zakupienia jakichs lekow i tp.Chciala bym wiedziec czy panikowac i juz zostawic wszystko i jechac do lekarza czy moze jakies rady? Lub leki? Witanimy? Czy moze sa powiekszone dla tego ze w akurat zmienia zabki ? Dziekuje

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-07-01
Dzień dobry. Jeśli mowa o węzłach chłonnych podżuchwowych, to jak najbardziej mogą być one powiększone w związku procesem wymiany zębów. Jeżeli nie towarzyszą temu żadne inne niepokojące objawy ta wersja jest bardzo prawdopodobna. Nie można jednak wykluczyć, że organizm zetknął się z jakimś patogenem i stąd reakcja węzłów. Nie jest to powód do obaw, takie jest ich zadanie. U tak młodego psa, przy braku innych objawów, zwykle nie zleca się biopsji węzłów, która w takich wypadkach bywa badaniem rozstrzygającym. Jeśli miałaby się Pani niepokoić, można natomiast pomyśleć o badaniu krwi - morfologii z rozmazem - w celu sprawdzenia, czy nie toczy się ogólny stan zapalny.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl