Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pucia

Forum

Pucia

witam, moja kotka Pucia została złapana przez psa który tarmosił nią trochę. Kicia jest młodym kotkiem, a została złapana za brzuch w okolicy lewej tylniej łapki. Żyje, zaraz po wypadku zwymiotowała, w czasie pierwszej doby praktycznie cały czas spała, troche piła, wypróżniła się, jednak kał był już z śluzem. w czasie drugiej doby zauważyłam, ze coś przeszkadza jej w mordce, okazał się że ma wyłamany prawy ząb, opuchnięte dziąsło, a ząb róźnie się ustawiał - wyrwałam go. śpi już troche mniej, chodzi raczej normalnie, troche pije, ale nie chce w ogóle jeść, a jak już coś zje to zwymiotuje. dzisiaj wypróżniła się śluzem i krwią. jak próbuje coś zjeść, nawet jak pije to jakby coś ją nadal uwierało, żuchwe ma całą, nie wystawianą w żaden sposób. co to może być, czy da się jakoś temu zaradzić ? czy to wytrząsanie mogło spowodować to, że ona teraz co zje zwymiotuje? czym mogę ją karmić, żeby jakoś delikatnie pobudzić przewód pokarmowy do pracy, bo perystaltyka jej jelit jest conajmniej leniwa. proszę o pomoc

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-09-01
Dzień dobry. Ze zwierzęciem po poważnym urazie, niezależnie od tego czy jest to pogryzienie czy wypadek komunikacyjny powinniśmy zawsze i jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii. Oprócz widocznych śladów uszkodzeń ciała możemy mieć w takich sytuacjach do czynienia z obrażeniami wewnętrznymi (zwłaszcza jeśli występują niepokojące objawy). Kot złapany zębami przez psa może być tutaj niestety klasycznym przykładem. Duża siła nacisku szczęk psa w stosunku do zwierzęcia mniejszych rozmiarów i szczupłej budowy ciała może spowodować uszkodzenia różnych narządów (jamy brzusznej, klatki piersiowej), nawet bez widocznych śladów pogryzienia. Osłabienie, wymioty, kał ze śluzem i krwią są w takiej sytuacji bardzo niepokojące i niezwłocznie należy znaleźć ich przyczynę. Nie zdadzą się tu na nic domowe sposoby ani rady przez internet. Lekarz oprócz badania klinicznego prawdopodobnie zleci/wykona również badania dodatkowe (krwi oraz badania z zakresu diagnostyki obrazowej: RTG/USG). Proszę nie zwlekać z wizytą.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl