Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Przyspieszony oddech u psa

Forum

Przyspieszony oddech u psa

Mój pies to sznaucer miniaturka, lat - 15, wszystkie wyniki badań krwi, usg, waga w normie. Niepokoi mnie bardzo przyspieszony oddech u mojego psa, ok. 100 oddechów na minutę, pomimo braku wysiłku, dzieje się to szczególnie przed snem , trwa to od 3-4 dni. Dodatkowo ma odruchy odkrztuśne, przez co zdarzyło się raz jej na spacerze zemdleć przez próbę odkrzuszania. U weterynarza byliśmy, dostała lek na poprawę krążenie - Karsivan, w razie drugiego takiego zdarzenia miałaby dostać lek na sercę. Jednak pomimo tego leku oddech, ani odruchy odkrzuśne się nie poprawiły. Proszę serdecznie o udzielenie porady, czego można jeszcze spróbować.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-03-15
Dzień dobry,
opis faktycznie wskazuje na problem z układem krążenia. W takiej sytuacji rozstrzygające jest badanie usg (echo) serca.
Jest to badanie dodatkowe wykonywane zwykle przez lekarzy zajmujących się kardiologią weterynaryjną. Na podstawie wyniku kardiolog wdraża odpowiednie leczenie. Można spróbować podawać objawowo leki wpływające na poprawę pracy serca bez tego badania, ale trudniej jest przewidzieć rezultat ich działania.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl