Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii przewlekłe zapalenie trzustki u kota

Forum

przewlekłe zapalenie trzustki u kota

Mam 13letniego kocura kastrata. Od paru miesięcy leczony z przerwami antybiotykami, witaminami ,przeciwwymiotnymi i diagnozowany w różnych kierunkach.Z kota dużego z nadwagą zrobił się chudy/ostatnio w miesiąc stracił 1kg/.Często wymiotował i miał biegunkę. Leczenie dietą i lekami bez rezultatu. Obecnie kot b.mało je, trochę pije wody, jest osowiały. Wczoraj na widok weterynarza/w domu/dostał silnego stresu, myślałam że to koniec. Dzisiaj weterynarz po wynikach stwierdził/wysoki poziom lipazy/przewlekłe zapalenie trzustki. Zaproponował leczenie kroplówkami w lecznicy, ale ze względu na stres który zawsze się pojawia w lecznicy, ja się boję. Czy warto zaryzykować jeszcze ten raz, bo wszyscy znajomi mi odradzają/pomijając koszty/.Będzie również problem z dietą/ bo jej nie chce / i podawaniem leków doustnych.Proszę o szybką poradę, bo decyzję muszę podjąć do jutra do 14.00. Dziękuję

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-06-30
Przewlekłe zapalenie trzustki jak już pewnie wiesz jest bardzo uciążliwe i długotrwałe. Niestety nic nowego nauka nie wymyśliła jeśli chodzi o leczenie. Przy właściwym leczeniu, jeśli kot nie ma uszkodzonych innych narządów, można go z tego wyciągnąć i warto spróbować. Niestety nie miałem okazji zbadać osobiście tego pacjenta, więc radzę polegać na swoim weterynarzu, lub ewentualnie poprosić o kopię dokumentacji, i skonsultować przypadek u specjalisty w Twojej okolicy. Myślę, że Twój weterynarz poinformował Cię o sposobie leczenia i rokowaniu, musisz na spokojnie przekalkulować czy stać Cię aby poświęcić swój czas (kroplówki dożylne zabiorą Ci ok 3 godzin dziennie) i pieniądze - niestety nikt nie podejmie za Ciebie decyzji.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl