Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Przestrzenne zapalenie międzypalcowe

Forum

Przestrzenne zapalenie międzypalcowe

Witam,mam 3 letniego psa owczarka niemieckiego i dwa miesiącetemu zaobserwowałam niepokojące zmiany u niego na przedniej łapie na palcu.Cały palec wraz z pazurem spuchł,sierś stała się bordowa i cały czas pies lizał to miejsce.Weterynarz stwierdził iz to przestrzenne zapalenie międzypalcowe.Pies przeszedł kuracje silnymi antybiotykami, smarowałam miejsce chorobowo zmienone specjalna maścią i lekiem w areozolu i po miesiącu weterynarz stwierdził iż pies wyzdrowiał.Niestety wczoraj zauważyłam, iż na sąsiednim palcu zaczyna się dziać to samo.Czym jest wywołana ta choroba i jak mam leczyc psa? Czy jest szansa na calkowite wyzdrowienie?Czy jeśli pies przejdzie znów serię conajmniej 4 wizyt, każda z 2 zaszczykami z antybotykiem to czy choroba niepowróci?Na co mam zwrócić uwagę by ta sytuacja sie niepowtarzała?Z góry dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-03-20
Leczenie infekcji skórnej, szczególnie tak trudnych miejsc jak szpara międzypalcowa wymaga długotrwałego podawania antybiotyków. W swojej praktyce antybiotyki, w takich przypadkach, podaję min. 6 tygodni czasem dłużej. Leczenie można zintensyfikować podając leki miejscowo, szczególnie gdy infekcja bakteryjna powikłana jest nadkażeniem drożdżakowym. Wskazane jest przy planowanej tak długo antybiotykoterapii, wykonanie badania bakteriologicznego wraz z określeniem lekowrażliwości. Niestety nawet takie postępowanie nie zabezpiecza przed ponownym zakażeniem w przyszłości.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl