Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii przekrwione oko u psa

Forum

przekrwione oko u psa

Mam półroczną suczkę ze schroniska. Mieszaniec. Dziś zauważyłam o niej przekrwione lewe oczko. Nie wiem co może być przyczyną. Pies ma wszystkie szczepienia wg terminu i weterynarz wcześniej nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Poza tym piesek zachowuje się normalnie. Czy to możliwe, że stało się coś takiego z przemęczenia? 2 dni temu biegała w parku z dorosłą spanielką. Mój piesek jest dużo mniejszy ale starał się nadążyć za tamtym. Myślę czy za bardzo się nie przemęczyła i stad to przekrwienie na białku. Widoczne jak spogląda w bok..Bardzo proszę o poradę. Czy może to samo "przejść"? Jestem zaniepokojona bo to za młody pies żeby chorować na jakieś poważne schorzenia neurologiczne czy krążeniowe...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-10-09
Zaobserwowane przekrwienie najprawdopodobniej związane jest z uszkodzeniem naczynia krwionośnego, czego konsekwencją będzie wynaczynienie krwi. Zwykle takie zdarzenie ma miejsce podczas urazu mechanicznego. Nieuważna zabawa na spacerze może tak się skończyć. O ile wylew występuje tylko w białkówce nie ma się czym martwić, po kilku dniach krew zostanie zresorbowana i po uszkodzeniu nie będzie śladu. Gdy uszkodzenie jest większe krew może dostać się do oka powodując zapalenie i uszkodzenie struktur wewnętrznych gałki ocznej. Uraz może także powodować bezpośrednie uszkodzenie soczewki czy siatkówki. Sprawdzenie jak poważny jest ten przypadek wymaga oceny lekarza. Podczas badania powinna być oceniona cała gałka oczna. Z badań to umożliwiających wymienię test fluoresceinowy, oftalmoskopowe badanie dna oka, ocena ciśnienia śródgałkowego oraz pomocne przy wylewach do tylnej komory oka badanie usg. Doraźnie wskazane jest podanie leków przeciwbólowych w postaci kropli ocznych oraz antybiotyków, osłonowo w tej samej postaci.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl