Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii proszę o poradę

Forum

proszę o poradę

Mam 9 miesięczną kotkę. Wczoraj przyniosłam do domu kotkę maleństwo może ma 1 m-c. Ktoś ją wyrzucił. Myślałam, że starszy kotek zaakceptucje ją , ale niestety nie. Atakuje maleństwo i boję się żeby nie zrobiła jej krzywdy. Nie wiem co mam zrobić, bo jeśli tak dalej będzie się zachowywać to będę musiała poszukać maleństwu nowego domu. Proszę o radę.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-06-08
Dzień dobry. Jeden dzień to zdecydowanie za krótko, żeby zwierzęta mogły się wzajemnie zaakceptować. Zwykle potrzeba więcej czasu, aby mogły się do siebie przyzwyczaić. Nie ma na to gwarancji. Dużo zależy od charakteru kotów, ale w takim wypadku czas jest naszym sprzymierzeńcem i najczęściej - w końcu - kotom udaje się "wypracować" jakiś kompromis. Jeśli starszy kot reaguje wyjątkowo agresywnie, początkowo koty należałoby rozdzielić i przyzwyczajać do siebie stopniowo. Jeśli jest to tylko okazywanie dominacji, co stanowi naturalną reakcję "domownika", można nie interweniować. Nie ma tu niestety jednej dobrej rady, zwierzęta muszą same dojść do porozumienia. Przede wszystkim, cierpliwości. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl