Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Proszę o pomoc w spr chorego kotka

Forum

Proszę o pomoc w spr chorego kotka

Witam; Mieszkam na wsi i mam kocurka Leona który ma niecałe 2 lata. Często zdarza mu się znikać na jeden dwa dni. Tym razem również tak było :( Po dwóch dnia wrócił w ubiegłą niedziele słabiutki i wychudzony, wypił trochę mleka i schrupał kilka ziarenek suchej karmy i położył się na łóżku. Po chwili wstał bo dostał biegunki i wybiegł z domu. Wrócił wczoraj wieczorem (tj. poniedziałek) jeszcze słabszy, z mokrymi oczyma. Zjadł troszkę suchej karmy i mokrej z saszetki, poleżał troszkę na krześle a w nocy przeniósł się na poddasze. Rano dzisiaj zaniosłam mu jedzenie nie tknął i zauważyłam ze jedno oczko ma całkiem zamknięte :( Przemyłam mu oczy przegotowana wodą i musiałam wyjść do pracy. Nie wiem co robić :( Nie mam pieniędzy na lekarza gdyż sama utrzymuje chorego na raka tatę. Kotek został mi podrzucony przez siostrę bez serca!!! Bardzo kocham tego mojego kocurka i martwię się, nie wiem co mogę zrobić :( Czy mogła bym sama kupić jakieś leki które by mu pomogły? Bez wizyty u Lekarza... pozdrawiam Magenta

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-05-17
Objawy wskazują na infekcję bakteryjną, prawdopodobnie kot ma koci katar, nie wykluczone także, że doznał jakiegoś urazu. Trudno coś konstruktywnego wymyśleć. Proszę zmierzyć mu temperaturę. Najprawdopodobniej do leczenia tej choroby niezbędne będą antybiotyki. Te leki mozna otrzymać tylko na receptę.
magenta74
Data dodania: 2011-05-19
Witam ponownie :)

Dziękuję, za odpowiedź. Wczoraj byłam u lekarza i mój Leoś okazało się że czymś się zatruł, dostał dwa zastrzyki domięśniowe i jeden podskóre. Do domu dostalismy jeszcze dwie dawki tego zastrzyku pod skórę i proszek do rozrobienia w wodzie i podawać mu należy dzisiaj 3 razy dziennie. Strasznie narazie wygląda, ale jestem dobrej myśli :) I już lepiej się sama czuje z myślą ze wiem co mojemu koteczkowi dolega i że leki zaczną działać :) Mój tato wczoraj wrócił ze szpitala to zajmie się Leosiem podczas mojej nieobecności gdy jestem w pracy :)

pozdrawiam
wszystkich miłośników zwierzaczków :)
Magenta

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl