Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Proszę o pomoc

Forum

Proszę o pomoc

Mój piesek ma prawie 10 lat jest mieszanką goldena z seterem. Dwa tygodnie temu zaczął strasznie wymiotować, miał wysoką gorączkę i wysoki stan zapalny ( tak wyszło z badań) dostał antybiotyk i przeszło, na dwa tygodnie, teraz od nowa wróciły wymioty i gorączka z badań wyszło, że ALT 99, ALP 600, Wskaźnik R 0,202, Mocznik(UF) 13,6. Miał zrobione usg jedyny niepokojący widok to, coś na żołądku (u wylotu) przylegające do śledziony i dwunastnicy (teraz jest leczony antybiotykami). Moje pytanie czy to może być nowotwór? Jeżeli zdecyduję się na wycięcie, czy jest to bardzo niebezpieczne, ze względu na lokalizację i wiek psa? Dziękuje za wszelkie porady. dodam jeszcze, że trzy razy chorował na powikłania po kleszczowe ale na usg wyszło, że wątroba jest ok, nerki troszkę zniszczone ale nie jest źle, prostata powiększona. Jeszcze raz dziękuję za poradę

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2014-10-09
Dzień dobry. Niestety podane informacje są zbyt ogólne, aby na ich podstawie móc powiedzieć coś konkretnego. Badanie USG powinno umożliwić dokładniejszą ocenę zmiany w jamie brzusznej. Taki opis może wskazywać na proces nowotworowy, mówi jednak niewiele. Ocena ryzyka znieczulenia zawsze należy do lekarza który ma je przeprowadzić (i ma kontakt z pacjentem) i opiera się na wszystkich dostępnych danych - stan psa, wyniki badania ogólnego, wyniki badań dodatkowych, pełny opis badania krwi, itd.
Rikukla
Data dodania: 2014-10-10
A może wrto byłoby zrobić diagnostykę w kierunku ciała obcego ? 
Może połknął kawałek szyjki, kości , lub znalazł inne śmiecie .
Zdecydowałabym się na kontrastowanie p. pokarmowego , gdyby tyczyło to mojego psa . 
Bo to co zalega w żółądku to tak naprawdę nie wiemy co to jest ,
bez histopatu nie potwierdzimy choroby nowotworowej, wiec jest to gdybanie a USG nie we szystkich sytuacjach daje jednoznaczną odpowiedz.
Poszukałabym też rzetelnego chirurga wet który to porządnie zdiagnozuje 
te "coś" a prawda jest taka ,że NIE MA LECZENIA BEZ DIAGNOZY .

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl