Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Prośba o pomoc w ukierunkowaniu dalszej diagnostyki

Forum

Prośba o pomoc w ukierunkowaniu dalszej diagnostyki

Witam serdecznie, wczoraj postanowiłam zostawić do badania krew i mocz mojego psa. Z jednej strony-kontrolnie, z drugiej-ze względu na zmiany w ilości przyjmowanych płynów i wydalanego moczu Pies (2 lata i 4 m-ce) zawsze chętnie pił, zwłaszcza po wysiłku (trzeba było mu z dawkować) i nie było problemu z oddawaniem moczu ostatnio zauważyliśmy, że bardzo zmniejszyło mu się pragnienie (pomimo, że jest na suchej karmie), a także ilość wydalanego moczu. Z dobowej zbiórki (pon-wt) wyszło mi 900ml przyjętych płynów, ok. 175 ml wydalonego moczu. Tętno i oddechy raczej w normie (przy tej pogodzie ciężko o obiektywizm), temperatura trzyma się w zakresie 38-38,8, błony śluzowe raczej wilgotne, lekko bladoróżowe, choć bez tragedii Cóż z dodatkowych informacji? Od 6 tygodni ma wszczepiony Suprelorin, mniej więcej taki też czas upłynął od wypadnięcia z jego bujnych kudłów maksymalnie już opitego kleszcza Odebrałam wyniki krwi i moczu. Przepiszę je poniżej. Proszę o opinię na ich temat i sugestie odnośnie dalszego postępowania. Przez weekend chcę psa nieco "przepłukać" (wywary mięsne itp.) i najprawdopodobniej przejdziemy się na USG jamy brzusznej do specjalisty od usg, ze szczególnym uwzględnieniem układu moczowego i, na wszelki wypadek, wątroby Z góry dziękuję za odpowiedź Leukocyty 5,90 G/l (norma laboratorium) 6,0-12,0 Erytrocyty 6,79T/l (5,5-8,0) Hemoglobina 9,56 mmol/l (7,45-11,17) Hematokryt 0,48 l/l (0,37-0,55) MCV 70 fl (60-77) MCH 1,4 fmol (1,18-1,49) MCHC 20,0 mmol/l (19,8-22,3) RDW 15% (14-19) Płytki krwi 205 G/l (200-580) MPV 8fl (6-9) Obraz krwinek białych: Kwasochłonne 4% (0-10)

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
KaRottka
Data dodania: 2012-07-05
hmm nie widzę pełnego tekstu więc wklejam c.d
Obraz krwinek białych:
Kwasochłonne 4% (0-10) 
KaRottka
Data dodania: 2012-07-05
hmm nie widzę pełnego tekstu więc wklejam c.d

Obraz krwinek białych: Kwasochłonne 4% (0-10) 

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl