Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii prośba o pilną poradę . PIES PO KASTRACJI 10 DNI !!!!!

Forum

prośba o pilną poradę . PIES PO KASTRACJI 10 DNI !!!!!

Witam Mój pies jest 10 dni po kastracji. 3 dni po zabiebu spuchła mu moszna. Dostaje zastrzyki, antybiotyk. Jest coraz gorzej. Zaczęło mu ze szwu najbliżej moszny wydostawać sie wydzielina. Psa bardziej zaczeło boleć i bardziej chciał lizać. wróciłam do weterynarza. dostał zastrzyki , miał wyciskane. nie zapomnę jego oczu przerazonych i wystraszonych. Całą noc siedział i sie zrywał do szwów i moszny.Dopiero teraz przysnał. Mam wrazenie ,ze te zastrzyki , antybiotyki mu nic nie pomagają. Jak to mozliwe, że przez 10 dni od zabiegu zamiast widzieć poprawę , to widzę ,że jest gorzej z psem. Dodam ,ze wczoraj miał ciezki oddech. Bardzo sie martwię. Co to moze byc ? czy mam zmienic weterynarza ? Proszę o pilną odpowiedz. Dodam ,ze oprócz opuchlizny w mosznie wyczuwalne jest coś twarde I podłuzne. Dziś jest troche miejsze . HANNA

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2015-03-31
Jest to stosunkowo często pojawiające się powikłanie przy kastracji psów bez odjęcia moszny polegające na powstaniu krwiaka i obrzęku moszny. Bywa, że ma dramatyczny przebieg, szczególnie wtedy gdy pies dużo biega i może lizać okolicę kroczową. Leczeniem z wyboru jest terapia przeciwbólowa w osłonie antybiotykowej. Należy także założyć odpowiednio długi kołnierz ochronny, taki by nie drażnił moszny swoją krawędzią. Zwykle obrzęk zmniejsza się po dwóch do trzech tygodni od zabiegu. Ważne jest by ograniczyć ruch i nie wyprowadzać psa na długie spacery bez smyczy.

W metodzie operacyjnej wykonanej z odjęciem moszny unikamy tego typu powikłań pooperacyjnych.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl