Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii problemy z oddychniem

Forum

problemy z oddychniem

Szczeniak (12 tygodni, , badania i szczepienia przeprowadzone) ma problemy ze złapaniem powietrza. wygląda to tak jakby miał ogromny katar a raczej zapchany nos i wciągając powietrze zwyczajnie się z tym męczy i w rezultacie zaciąga pod koniec pyszczkiem przy tym jak nie świszcze to chrząka.Byliśmy 4 dni temu u weterynarza ale nic złego nie stwierdził (niemniej jednak pies u weterynarza aż tak źle nie oddychał (może stres) . Piesek (shih tzu) według mnie ewidentnie się męczy, przy oddychaniu ciężko mu, jednak bawi się, pije, nie ma gorączki, i normalnie je Mam już psa tej rasy i wiem jak oddychają owe pieski, ale to nie chwilowe chrapanie ale wręcz charczenie i świszczenie normalnie podczas dnia gdy chodzi, leży, je, bawi się. co to jest????

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2014-09-15
Pieski tej rasy rzeczywiście miewają problemy z oddychaniem związane z budową nozdrzy przednich. Nawet najmniejszy stan zapalny w rejonie nosa dużo łatwiej spowoduje problemy z oddychaniem niż u psa rasy nie krótkoczaszkowej. Być może właśnie tak się stało i pies wymaga podania leków przeciwzapalnych oraz antybiotyku. Niestety tylko lekarz weterynarii który zbadał psa może wdrożyć takie (czy inne) leczenie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl