Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Problemy z wątrobą Labrador suka 7 lat i 6 miesięcy

Forum

Problemy z wątrobą Labrador suka 7 lat i 6 miesięcy

Witam. Od dwóch tygodni moja suncia nie chciała jeść, a co zjadła zwymiotowała. Schudła i zrobiła się marudna i zmęczona. Od tygodnia jeździmy z nią codziennie do weterynarza. Dostaje kroplówki, antybiotyk i mnóstwo innych zaszczyków. Codziennie ma robione prześwietlenie na którym widać, że wątroba jest pomniejszona a jelita są trochę zagazowane. Miała problem z wypróżnieniem jednak po podaniu jej środka wypróżniła się. Miała podany kontrast i wszystko było widoczne a masy kałowe przeszły. Koło wątroby był płyn, który został ściągnięty (tzw. wysięk ?) Badania krwi niepokojące: ALT 155,5 (NORMA 1,00-80,00), AP 127, AST 96,4 (1,00-76,00), BIAŁKO CAŁKOWITE 50,0 (54,0-75,0), BILIRUBINA BEZPOŚREDNIA 20,2 (0,010-2,60), BILIRUBINA CAŁKOWITA 44,8 (0,010- 3,40), GLDH 15,8 (0,100-10,6), GGTP 14,8 (0,100-7,00), MOCZNIK 1,93 (3,30-8,30), ALBUMINY 18,2 (25,0-44,0), IKTERIA W SUROWICY. Proszę o pomoc a zarazem mam pytanie czy to zagraża życiu psa, jeśli tak to jakie są szanse. Bo widzę, że sie męczy. Dalej nie chce nam jeść, chodzi na paluszkach, jest potwornie smutna i ospała. Zastosowałam dietę ryż z kurczakiem i siemie lniane. Zakupiłam równiż karmę z Royala Hepatica ale nie chce jej jeść.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-10-04
Dzień dobry. U psów tej rasy, szczególnie w średnim i starszym wieku, może występować przewlekłe zapalenie wątroby. Może ono przebiegać z jej niewydolnością. Możemy też mieć do czynienia z marskością tego narządu. Pomocne w rozpoznaniu jest badanie USG, uzupełnienie profilu biochemicznego krwi o poziom amoniaku lub wykonanie testu stymulacji kwasów żółciowych. Ostateczne rozpoznanie można postawić na podstawie wyniku badania histopatologicznego (wycinka narządu). Leczenie zwykle polega na stosowaniu silnych leków przeciwzapalnych i/lub leków immunosupresyjnych oraz leków wspomagających funkcjonowanie wątroby i dietoterapii. Szczegółowy plan postępowania powinien przedstawić lekarz weterynarii.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl