Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Problemy urologiczne u psa

Forum

Problemy urologiczne u psa

Dzien dobry, Moj pies pinczer miniatura ma rok i ciągle susia w domu. Nawet jesli wyprowadzam go co 2 godz. nie gwarantuje to, ze nie zalatwi sie w domu. Czasami jest to spowodowane wzgledami emocjonalnymi, ale nie tylko. Pies sprawia wrazenie, jakby nie byl w stanie utrzymac moczu i pojawia sie kaluza. Widac przy tym, ze wie, ze robi cos niewlasciwego. Nie pije bardzo duzo, natomiast wysikuje zdecydowanie duzo. W moczu jest slad bialka, a poz tym wszystko bez zmian. Czy ten slad bialka moze dawac takie efekty? Jakie badania powinnam mu zrobic? Czy w Warszawie jest jakis urolog, ktory móglby nam pomoc rozwiazac ten problem? Pies ma aktualnie od 2 tygodni obroze z ferromonami suczymi, ale nie widac u niego zadnej zmiany w zachowaniu. Pozdrawiam i blagam o jakies wskazowki.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-12-06
Witam.
Poza badaniem moczu warto wykonać badanie krwi oraz usg jamy brzusznej. Jeśli chodzi o siusianie z emocji, powinna Pani maksymalnie ograniczać nadmierne emocje psu. Mianowicie chodzi tu o wejście do domu bez zwracania uwagi na psa, w momencie kiedy przyzwyczai się do obecności swojego właściciela i wyciszy należy go pogłaskać, przytulić. Głaskanie/przytulanie psa powinno się odbywać w pozycji np. siedzącej, ponieważ stojąc nad psem i do tego poklepując go po głowie, okazujemy mu swoją wyższość. Owszem pies powinien znać swoje miejsce w rodzinie (stadzie, bo tak postrzega to pies), ale jeśli mamy problemy z siusianiem pod wpływem emocji, to warto wiedzieć, że psy mogą okazywać nam w ten sposób swoją uległość i poddanie się właścicielowi. Psa proponuję nagradzać np. kawałkiem ugotowanego kurczaka/inną przekąską za oddanie moczu w odpowiednim miejscu, ale zaraz po wykonaniu tej czynności.
Ślad białka w moczu nie powinien powodować takich objawów, ale należy dokładnie zbadać psa, znaleźć przyczynę takiego zachowania i obecności białka w moczu. Wspomniane badania można wykonać w większości lecznicach.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl