Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii problemy skórne u psa

Forum

problemy skórne u psa

Witam mam problem z moją 3 letnią labradorką, od kilku tygodni bardzo obficie się leni i jak chcemy ją pogłaskać po bokach robi uniki i zaraz się drapie.Byłam z nią u weterynarza dostała taki bialy proszek którego nazwy nie pamiętam dosypuje jej to do jedzenia i do tego dostaje jeszcze wapno i tran.Jak do tej pory nie wiele to pomogło prosze o radę co można jeszcze zrobić.Dziękuje i pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-07-28
Witam.
Jeśli pies robi uniki podczas głaskania należy wykluczyć różnego rodzaju przyczyny bólu (uraz lub bolesność z narządów wewnętrznych). Natomast co do drapania, zalecałabym diagnostykę w kierunku chorób skóry (dokładne badanie w gabinecie, zeskrobina i badania pod mikroskopem). Ważna jest karma, którą dostaje. Nierzadko problemy skórne wynikają z alergii, także pokarmowej. Powinna to być dobrej jakości karma, zbilansowana, a pies nie powinien dostawać różnego rodzaju przekąsek "ze stołu". Pisze Pani także o gorszym samopoczuciu, może to być związane z upałami, ale jeśli podczas chłodniejszych dni pies zachowuje się podobnie, należy szukać przyczyny.
Poza dokładnym badanie w gabinecie warto wykonać badania dodatkowe np. badanie krwi, ewentualnie usg jamy brzusznej.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl