Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii problemy skórne

Forum

problemy skórne

Dzień dobry, Jestem właścicielką psa, rasa mieszana wilka z huskym, wiek ok. 10 lat. Od lutego miał problem z jądrami... miał zaczerwienione. BYliśmy oczywiście u lekarza, który stwierdził, że czasami psy tak mają. Niestety leki zasuszające ranę nie pomogły na długo, ponieważ rana wróciła, zaczęły się także pojawiać strupki na nosie, a także inne rany na ciele (wygląda jakby pies sobie sam wygryzł na udzie kawałek skóry)... Pojechałam ponownie do lekarza. Psiak miał zrobione wszystkie badania, które nie wykazują żadnych odchyleń. Wszystko w normie. Lekarz na początku stwierdził, że jest to alergia, po jakimś czasie że jest to toczeń. W tym momencie pies przyjmuje już drugi miesiąc tabletki antyalergiczne oraz tabletki immunologiczne. Niestety w dniu wczorajszym zaczerwienione jądra powróciły. Nie wiem jak to się dzieje, na nosie ma coraz większe zmiany. Weterynarz jest bezradny, wydaje mi się że nie jest pewien swojej diagnozy. Czy mogę liczyć na Państwa opinię? Może jest jakaś inna rada? Będę wdzięczna...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-05-19
Dzień dobry. Opis może wskazywać na chorobę autoimmunologiczną, jednak możliwości jest więcej i trudno doradzić coś konkretnego na odległość. Jeśli wspólnie z lekarzem widzicie Państwo taką potrzebę, warto rozważyć konsultację w placówce specjalistycznej (z pełnym opisem wykonanych badań i historią choroby psa).

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl