Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii problem ze sznaucerkiem, podejrzewamy, że boli go okolica odbytu

Forum

problem ze sznaucerkiem, podejrzewamy, że boli go okolica odbytu

Witam, mam 4-letniego sznaucerka, pies do tej pory był zdrowy. Od jakiegoś miesiąca zauważyliśmy niepokojące objawy, zaczęło się to po strzyżeniu. Fryzjerka trochę za bardzo go obcięła, przez to dużo się drapał i delikatnie zacięła go w okolicy jąder. Ale to nie jest główny problem, chodzi o to, że pies w nocy nie może spać, cały czas zmienia miejsce, nie może siedzieć i leżeć. Jak już się położy to zaraz wstaje, obwąchuje się w okolicy odbytu (chyba nawet oblizywał tamto miejsce), za chwilę się kładzie i znowu wstaje i tak w kółko ( cały czas ma przy tym opuszczony ogon). Jak nie może leżeć to stoi i widać, że ma napięte mięśnie tylnych nóg, ogólnie widać, że jest jakiś smutny i że go boli. Nie wiemy co to jest, byliśmy u weterynarza, został odrobaczony, dostał zastrzyk przeciwzapalny, na jakiś czas mu przeszło. Niedawno znowu zaczęło się to samo, teraz w dodatku również w dzień. Jak się go głaszcze to tak jakby czuje się lepiej.. Ale w ciągu dnia zachowuje się normalnie, jak zdrowy pies. Biega, skacze, z radością wychodzi na dwór. Weterynarze póki co nie wiedzą co mu jest, dostał teraz antybiotyk przeciwzapalny i tabletki na poprawę kondycji skóry (ponieważ do tego dużo drapie się po brodzie i ma trochę przesuszoną skórę). Chyba będziemy musieli umówić się na USG, ale bardzo proszę o poradę, może nie jest to nic poważnego, ale bardzo się martwimy..

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2014-09-18
Witam, ciężko mi coś wymyślić bez zbadania psa ale jeśli problem jest w okolicy odbytu to proponuję skontrolować zatoki okołoodbytowe, przyjrzeć się dokładnie skórze moszny, jeśli wylizuje tę okolicę to zastosować kołnierz ochronny i podać miejscowo steryd z antybiotykiem. Tyle co mogę poradzić ja podstawie tak ubogich informacji. Prawdopodobnie lekarz który go badał już to zrobił tylko zabrakło tych informacji w powyższym opisie. Problem jest z tego co czytam dermatologiczny więc nie wiem czego spodziewa się pani po badaniu USG - badania dodatkowe jak nazwa wskazuje robimy po rozpoznaniu różnicowym (tzn. kiedy mamy kilka pomysłów na problem, wtedy robimy badanie dodatkowe które wykluczy lub potwierdzi którąś z wersji). Skoro problem pojawił się po strzyżeniu i ustępuje po podaniu leku przeciwzapalnego to zdrowy rozsądek wskazuje na zapalenie skóry, badanie USG jak domyślam się jamy brzusznej nie wskaże ani nie wykluczy podłoża ewentualnego zapalenia skóry. Proszę dokładnie obejrzeć skórę w dobrym oświetleniu, okolicę moszny, prącia, uszu, pach i pachwin, oraz jak napisałem zbadać zatoki okołoodbytowe.
Pozdrawiam.
gabirka
Data dodania: 2014-09-20
Dziękuję bardzo za odpowiedź, a co do USG to myśleliśmy o tym czy nie sprawdzić czy problem nie tkwi wewnątrz, bo lekarze za bardzo nie mieli pomysłu co mu jest. Ale na razie wydaje nam się, że zachowuje się lepiej, oby faktycznie to było coś skórnego i po antybiotykach mu przechodzi :)

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl