Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Problem z wątrobą. Pomocy !

Forum

Problem z wątrobą. Pomocy !

Dzień dobry. Mam psa lat 6 lat, rasa york (samiec). Od poniedziałku nie je, wymiotuje. W poniedziałek zaprowadziłem go do weterynarza, została pobrana mu krew i z badań laboratoryjnych wyszło, że morfologie, trzustka, cholesterol w normie. Jedynie podwyższone ma parametry wątrobowe: ALT (GPT) 338,8, AP 1525, AST (GOT) 257,2, Bilirubina całkowita 46,4 (2,74), GLDH 265,12. Zostały mu podane leki przeciwwymiotne, oraz kroplówka na regeneracje wątroby. Dziś zrobione zostało prześwietlenie żołądka, które nie wykazało żadnych ciało obcych. Ponadto zostało wykonane USG wątroby, które wykazało, że ściany są ciemniejsze co spowodowane jest wysokim poziomem parametrów wątrobowych, guzów na wątrobie nie znaleziono. Mam pytanie, co mogło spowodować takie podwyższenie parametrów wątrobowych? Sugerowano mi, że mogło być to powodem połknięcia jakiegoś leku, bądź zatruciem. Proszę o radę co dalej robić. Pozdrawiam serdecznie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-12-01
Dzień dobry. Proszę o przytoczenie wszystkich oznaczonych parametrów w badaniu krwi. Czy pies ma aktualne szczepienia? Czym jest żywiony na co dzień i czy ma tendencje do zjadania różnych rzeczy na spacerach? Ostatnie pytanie dotyczy dostępu do roślin i środków chemicznych w domu?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl