Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii problem z Szynszylem;(

Forum

problem z Szynszylem;(

Witam serdecznie jakis tydzien temu uszkodzilem mojego szynszyla:( w trakcie łapania go podniosłem fotel ktory przyczasnaoł mu szyje i łepetynke na drugi dzien pojechalem do weterynarza i dostał dwa zastrzyki jeden na obrzęk mózgu a drugi witaminy pojawiła sie poprawa na kolejny dzien pojechałem i znow dostał zastrzyki tylko ze tym razem ten na obrzęk był długo działajacy po 2 dniach jak reka odjoł wrucił do formy skakał jak zawsze biegał jak wariat i wczoraj wieczorem otwierałem mu klatke i przekrzywił łepetynke w nie fartowny sposób i objawy znow wruciły czyli spanie cały czas mało co ruchu brak apetytu i czego kolwiek z rana jade do weterynaza tylko zastanawia mnie jedno czy ten jego uraz nie bedzie na tyle powazny ze bedzie musiał byc uspiony boje sie tego :( i mam wielkie wyrzuty sumienia ze to wszystko przez moja głupote i nie uwage.... chciał bym żeby biedaczek wyzdrowiał i zeby wszystko bylo okey ale juz sam nie wiem co mam na ten temat myslec...pozdrawiam i prosił bym o jakas informacje czy moze to byc powazny uraz czy raczej do wyleczenia

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2013-03-25
Jeśli mamy do czynienia z mechanicznym uszkodzeniem ciała to oprócz badania klinicznego należy wykonać dostępne badania obrazowe, w tym przypadku RTG. Przy urazach głowy niestety niewiele możemy zrobić, pozostaje praktycznie leczenie objawowe, choć niektóre ze złamań, głównie kości twarzoczaszki można z powodzeniem leczyć operacyjnie. Bez wyników badań: klinicznego i rtg nie można sądzić o rokowaniu, jeśli jednak po tygodniu dołączają się nowe objawy neurologiczne to sprawa jest poważna.
Na koniec zwracam uwagę na interpunkcję i namawiam do korzystania z wbudowanego w przeglądarkę słownika ortograficznego języka polskiego.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl