Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Problem z suczka Husky

Forum

Problem z suczka Husky

Witam mam problem z suczka husky.Pod moj dach trafila w lutym tego roku.Od samego paczatku jak sie pojawila zauwazylam jakies uplawy z drog rodnych o dziwnym zapachu.Udalam sie do weterynarz na Wyszynskiego w Toruniu,zrobiono jej usg nic nie znaleziono,zrobilam jej tez cytologie i niby wyszlo ze musiala miec niedawno cieczke i dlatego ma te uplawy i kolejna cieczke powinna miec kolo sierpnia.Kolo czerwca suczka nadal miala te dziwnie pachnace uplawy nadodatek zaczela popuszczac mocz niekontrolowanie.Wykonano badanie moczu. Dostalam tabletki antybiotyk KEFAVET i po 3 dniech brania miala USG zeby sprawdzic jak pecherz wyglada.USG nic nie wykazalo,dostala dodatkowo 1 tabletke(hormony) i tydzien brala te antybiotyki.Znow zrobiono USG i dostala tablatki na zwieracze cewki moczowej,tez nie bylo poprawy.Zrobiono kolejne badanie USG i weterynarz nadal nie wie co jej moze byc,zaczal mowic ze moze to ektopia - przemieszczenie moczowodow ale badanie jest drogie,a operacja niepewna.Nie laczy jednak tych uplawow z tym moczenie.Podkresle ze mamy koniec wrzesnia a moja suczka nie dostala cieczki.Prosze o pomoc jakie badania warto by wykonać zanim zrobie badanie kontrastowe ktore kosztuje ponad 300zl a boje sie ze nie potwierdzi to ektopii bo suczka najpierw nie pisikiwala. wynik badania moczu: URO 2 mg/dl 1+ GLU nes BIL moderate 2+ KET 5 mg/dl +- SG 1.020 BLD nes PH 6.6 PRO 30 mg/dl 1+ NIT positive LEU small 1+

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-09-29
Ektopia moczowodów lub moczowodu to wada wrodzona, można ją zauważyć już u bardzo młodego psa. Objawia się to stałym kropelkowaniem moczu. Okolice sromu są wtedy stale wilgotne o silnym, charakterystycznym zapachu moczu. Jeśli takie objawy nie występowały stale to teraz takie podejrzenie nie ma prawa bytu.
Mocz był badany prawdopodobnie tylko na pasku, brakuje tutaj badania osadu, którego ocena jest bardzo istotna. Poza tym to badanie nie jest idealne, obecność bilirubiny i ketonów jest bardzo zastanawiająca, białko i azotany mogą wskazywać jednak na stan zapalny pęcherza moczowego.
Upławy i brak cieczki może wskazywać na problemy hormonalne w układzie rozrodczym. Skoro nie do końca można to zdiagnozować, to i tak najlepiej wykonać porządnie badania dodatkowe i skierować psa na owariohisterektomię.
Zwykle badanie USG jest rozstrzygające co do stanu macicy, dość precyzyjnie można określić stan zapalny endometrium, torbiele czy ropomacicze. Jednak łagodne stany zapalne macicy z niewielkim przerostem endometrum zwykle, ze względu na ograniczenia sprzętowe, uchodzą uwadze badającego.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl