Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii problem z sercem

Forum

problem z sercem

Witam serdecznie. Od pół roku borykamy się z problemem diagnozy u psa ( 4 lata , chart whippet ). Pierwszy lekarz stwierdził szmer po I tonie oraz powiększoną lewą komorę oraz twierdził , że leczenie jest niezbędne ( aczkolwiek w przypadku chartów może być inaczej. pewności nie ma ), drugi natomiast dał rozpoznanie : krążeniowo niewydolność I oraz szmery nad zastawką III/dzielną - nie wymagającą leczenia. Dodam, że pies nie ma żadnych objawów klinicznych typu kaszel, dyszenie czy męczenie się. Jest żywy i lubi pobiegać.Niestety w miejscu w którym mieszkam nie ma żadnego lekarza specjalizującego się w kardiologii. Do najbliższego jakieś 150 km. Martwi mnie ta sytuacja gdyż zbliżamy się do momentu kiedy musimy wykonać zabieg pod narkozą ( zęby ). Pies jest z adopcji ( u mnie od roku ). Wcześniej nikt o niego nie dbał. Nie mam informacji na temat jego zdrowia. Bardzo proszę o jakieś wskazówki oraz interpretację wyżej wymienionych diagnoz. Pozdrawiam i dziękuję.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2014-12-16
Obie diagnozy są prawdopodobne, nie ma możliwości weryfikacji ich przez internet. Jeśli lekarz zaleca leczenie to należy leczyć, co nie jest zwykle przeszkodą w znieczuleniu (szczególnie tak płytkim jak znieczulenie do zabiegu sanacji jamy ustnej), należy wcześniej poinformować anastezjologa o przyjmowanych lekach aby uwzględnił je podczas dobierania odpowiedniej dawki i rodzaju znieczulenia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl