Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii problem z papużkami falistymi

Forum

problem z papużkami falistymi

Witam.Posiadam papużki faliste.Mam je około 4 miesięcy.Są to dwa samce (bracia). Dziwnie się zachowują .. np.:-Często śpią w dzień -Podczas snu kołyszą się w przód -Często się też trzęsą .. Nawet, gdy jest bardzo ciepło-Dużo jedzą-Jeden jest oswojony i nikogo się nie boi, lecz drugi boi się wszystkiego i wszystkich, czasem wejdzie na rękę tylko właściciela (czyli mnie) ; )-Wypada im bardzo dużo piórek nawet tych z ogona gdzie prawie już nie mają piórNie wiem co o tym wszystkim myśleć . Bardzo proszę o poradę . ; ))

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Andrzej Krajewski
Data dodania: 2010-07-12
Witam
Od jak dawna się trzęsą, rano, w ciągu dnia? Czy są niespokojne w nocy? czy maja problemy z oddychaniem, np przyspieszony świszczący, czy zmienił się im głos? czy pióra gubią czy sobie wyrywają, czy drapią się i nadmiernie pielęgnują pióra czy są spokojne?
Mogą mieć pasożyty - wewnętrzne jak i zewnętrzne. Wypadanie piórek może być objawem okresowego, prawidłowego pierzenia, ale również pasożytów piór i skóry. Pasożyty jeśli żywią się krwią to mogą powodować anemię i osłabienie - z tego powodu papużki mogą więcej spać i być osłabione( stąd możliwe kołysanie się na żerdzi), więcej jeść. Pogoda też może mieć wpływ na samopoczucie a suche powietrze może mieć wpływ na stan skóry i upierzenia.Bez dokładnego wywiadu i badania niewiele można powiedzieć - czasami pasożyty widać na piórach i w klatce. Ale obecności niektórych gatunków pasożytów właściciel sam nie stwierdzi.
Jeśli chodzi o oswojenie - każdy ptak jest inny, nawet bracia. To tak jak u ludzi. Możliwe, że jeden jest bardziej dominujący. Ale możliwe, że coś mu dolega i ma to wpływ na jego psychikę.
Pozdrawiam
Andrzej Krajewski
Paullax3
Data dodania: 2010-07-12
Dziekuję za odpowiedż, postaram sie jak najszybciej pujść z nimi na badania. ; ) Mam jeszcze jedna pytanie.. Jak oswoić taką papużke.  ?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl