Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Problem z kociakami

Forum

Problem z kociakami

Witam. Posiadam kotkę, obecnie nie ma jeszcze roku, a 3 tygodnie temu okociła się. Ma 4 kotki. Kilka dni temu zauważyłam, ze jeden z kociaków ma biegunkę, a teraz dostał ją już drugi z nich. Do tego po ssaniu matki ulewa im się mleko. Nie wiem co robić bo kotki jeszcze samodzielnie nie jedzą więc nie mam możliwości zmiany ich diety. Ich matka przez jakiś czas dostawała do picia mleko, nie piła go dużo ale jednak coś tam zawsze wypiła myślałam, że to w tym leży problem więc już jej go nie podaję, ale mimo to stan kociaków się nie poprawił są strasznie niespokojne, mają biegunkę do tego jeszcze to ulewające się mleko...Kotka do jedzenia dostaje whiskas junior pokarm mokry i suchy. Co mogę zrobić w takim przypadku? Bo w tym momencie wychodzi na to, że matka bardziej im szkodzi niż pomaga.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-07-06
Witam. W przypadku tak małych kociaków konieczna jest wizyta. Lekarz oceni stopień odwodnienia i ogólny stan kociaków. Zdecyduje o konieczności nawodnienia, badań dodatkowych oraz odpowiedniego leczenia. Ważne jest dokładne przeanalizowanie szczepień kotki( ryzyko wystąpienia choroby zakaźnej). Konieczne jest również zbadanie kotki. Należy wykluczyć zapalenie gruczołów mlekowych i jeśli będzie konieczne leczenie matki, odstawienie kociaków i karmienie ich sztucznym mlekiem przeznaczonym dla kociąt.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl