Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Problem z dziąsłami u suczki

Forum

Problem z dziąsłami u suczki

Witam, nie dawno pytałam o usunięcie kamienia nazębnego u 10 letniej suczki. Dziś jest po zabiegu 17 dni, kamień nazębny jak najbardziej jest ładnie usunięty, niestety psina straciła jedynki i jednego trzonowca. Na jakiś czas nieprzyjemny zapach zanikł, ale od kilku dni zauważyłam jego nawrót (oczywiście i tak niema porównania z tamtym, jest o wiele słabszy). Teraz sunia wydaje się smutna, jakby coś ją bolało i znów zaczyna się ślinotok, z jednej tylko strony. Z tej samej strony pod szyjką zauważyłam zgrubienie, jest ono małe, jakby wypełnione czymś, czy to może powiększony migdał, czy jakaś ropa, wyczuwany tylko przez dotyk. Czy u psa może wystąpić paradontoza? Zapach trochę powrócił a dziąsła są przypuchnięte i zaczerwienione. Jest jakaś pasta, czy jakiś preparat który pomoże mojej suni?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Marcin Szczepanik
Data dodania: 2012-06-14
Po usunięciu kamieni nazebnego zwłaszcza jeśli bylo go dużo i doszło do uszkodzńn w obrębie dziąseł wskazne jest podanie antybiotyku przez kilka dnia. Czy suczka go dostawała? najlepsza najlepsza byłaby klindamycyna, spiramycyna, metronidazol.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl