Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Problem brudzenia w domu

Forum

Problem brudzenia w domu

Dzień dobry. Mam 1,5 rocznego psa - samca rasy Australian Silky Terrier. Lucky od zawsze był moim marzeniem, ale zawiódł nas wszystkich. Pies jest zabawny, wesoły, energiczny, zdrowy i dobrze się rozwija. Wszystko jest w porządku, ale pewne jego zachowania budzą w nas niepokój i złość. Największym problemem jest to, że pies brudzi w domu(w kwietniu 2012 skończy 2 lata). Od początku był uczony załatwiania swoich potrzeb na ogródku i spacerach. Jak był mały uznaliśmy to za normalne, że robi to w domu ale z wiekiem sytuacja się nie zmieniła - pies nadal brudzi w domu. Robi to głównie w nocy kiedy nikt nie widzi. Sika codziennie (przeważnie w nocy) w różnych miejscach (noga od stołu, krzesła, taboret, suszarka, deska do prasowania itd.), tak jakby znaczył teren. Zdarza mu się również zrobić kupkę również w nocy. Próbowaliśmy wszystkiego: karcenia, nagród i pochwał za załatwianie się poza domem, odstraszaczy w sprayu, sprayów niwelujących zapach moczu, jeszcze częstszego wychodzenia. Pies wychodzi regularnie, ostatni raz około 23:00 a np. rano około 5:00 jest już nabrudzone. Chciałabym również wspomnieć o tym, że pies jest agresywny w stosunku do innych psów. Problemem jest także to, że kiedy Lucky słyszy domofon, zaczyna hałaśliwie szczekać i skakać do drzwi, skacze również na wszystkich którzy wchodzą do mieszkania. Wszyscy jesteśmy załamani, a moja mama rozpatruje myśl oddania psa. Ostatnio w internecie wyczytałam, że kastracja może pomóc w tych problemach, czy to prawda? Bardzo proszę o radę i wskazówki. Tak bardzo chciałabym aby pies został z nami nadal w domu. Julia

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-11-24
Kastracja i właściwie przeprowadzone szkolenie, które będzie niezbędne w tym przypadku może ograniczyć Państwa problem. Terriery to psy wymagające właściwego podejścia i prowadzenia. Pobłażanie w wieku szczenięcym może skutkować problemami w wieku późniejszym. Agresja względem innych świadczy o zaburzeniach społecznych, szczeniak nie przebywał w grupie psów i nie umie się wśród nich zachować. Prawdopodobnie podczas spacerów, gdy był mały, był izolowany od innych zwierząt. To duży błąd. W tym okresie pies uczy się zachowań społecznych, ich nieprawidłowe rozwinięcie może dawać efekt w postaci innych zaburzeń - na przykład oddawania moczu czy kału w domu.
Wydaje się że oprócz kastracji i szkolenia należy także wprowadzić uspokojenie farmakologiczne. Właściwe leki zleci lekarz mający doświadczenie w takich przypadkach.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl