Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii preperaty na skór fiprex i fypryst

Forum

preperaty na skór fiprex i fypryst

Witam Moje pytanie dotyczy obu preparatów. Czy możliwa jest miejscowa reakcja alergiczna po zastosowaniu i w efekcie ropne zapalenie skóry. U jednego z psów, mam ich 3, około po tyg od aplikacji fyprystu zaistniała opisana reakcja, suka miała końcówkę cieczki. Wymieniłam oba preparaty ponieważ pod koniec zeszłego sezonu zastosowałam fiprex i było dokładnie to samo tylko bardziej nasilone u tego samego psa,też pechowo przypadało na okres cieczki. Wykluczam pogryzienie czy jakiś inny mechaniczny uraz bo stadko jest b spokojne.Co można u takiej suczki zastosować, obroże odpadają bo sobie pozdejmują i będzie większy kłopot. Pozdrawiam Małgorzata

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2011-04-13
Alergia na preparaty spot-on jak najbardziej jest możliwa. Należy wypróbować preparaty o innym składzie, dobrych producentów (tańsze zamienniki nie bez powodu są tańsze). Najrozsądniej byłoby sięgnąć po preparaty nie zawierające fipronilu, choć ten zazwyczaj powoduje najmniej alergii. Możliwe że odczyn alergiczny spowodował inny składnik z w/w preparatów.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl