Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Powikłanie po kroplówce/wenflonie?

Forum

Powikłanie po kroplówce/wenflonie?

Witam serdecznie. Moja kotka ostatnio przechodziła liczne kłopoty zdrowotne. Z powodu braku apetytu i wymiotów bardzo się odwodniła i przez 3 dni miała podawaną kroplówkę dożylnie. Minęło już prawie półtorej tygodnia od tego czasu. Jednak od jakiegoś tygodnia zauważyłam, że kotka kuleje na łapkę, w której znajdował się wenflon. Próbowałam sprawdzić czy są różnice pomiędzy łapkami (jakaś opuchlizna) ale racji tego, że kotka nie lubi dotykania łapek nie udało mi się nic stwierdzić. Czy możliwe, że wenflon spowodował jakieś powikłania? Przy okazji jednej kroplówki zauważyłam, że mały pęcherzyk powietrza przedostał się do żył, niestety nie zdążyłam zareagować. Czy może to być powodem obecnych objawów i czy powinnam udać się na wizytę osobistą, aby to sprawdzić u weterynarza

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-12-19
Dzień dobry.
Każda procedura medyczna może nieść za sobą pewne powikłania, jednak w tym przypadku (wystąpienie ich po upływie półtora tygodnia) wydaje się mało prawdopodobne. Z pewnością nie przyczynił się do tego mały pęcherzyk powietrza. Jeśli kulawizna nie ustąpi zachęcałbym do wizyty u lekarza weterynarii. Badanie kotki w gabinecie powinno rozstrzygnąć wątpliwości.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl