Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii powiększony węzeł chłonny u kotki

Forum

powiększony węzeł chłonny u kotki

Ostatnio zauważyłam u mojej kotki powiększony węzeł chłonny z lewej strony . Chciałabym się dowiedzieć czy to coś poważnego, bo moi rodzice na razie nie mają czasu jechać do weterynarza.. i mówią, że możliwe że to zwykłe przeziębienie jednak ja myślę inaczej. Kotka ma dwa lata, dotychczas nie działo się z nią nic poważnego, jedynie była sterylizowana, ale pewnie to nie ma na to wpływu. Proszę o pomoc . Czyżby to mógłby być chłoniak ?! proszę, nie mówcie że taak ; (

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-08-20
Powiększenie węzła chłonnego świadczy o zaangażowaniu układu limfatycznego (do którego należą węzły) w proces toczący się w organizmie. Na podstawie stwierdzenia powiększenia węzła nie da się niestety określić charakteru tego procesu (zapalny/nowotworowy). Wskazana jest więc wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Lekarz zbada kotkę, oceni jej stan ogólny, sprawdzi pozostałe węzły chłonne. Zależnie od wyniku badania klinicznego będzie można podjąć dalsze decyzje. Wstępnie warto rozważyć wykonanie badania krwi i testu w kierunku białaczki kociej (FeLV).

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl