Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii potrącenie przez samochód

Forum

potrącenie przez samochód

Suczkę którą przygarnęłam na wsi potrącił samochód (był to listopad 2010), miejscowy weterynarz powiedział mi, że nic wielkiego jej się nie stało jest tylko ogólnie potłuczona i że mam dać jej proszek przeciwbólowy i to wszystko. Był to piątkowy późny wieczór, w sobotę wstała o własnych siłach i chwiejnym krokiem powędrowała z domu do swojej budy. Ten weterynarz powiedział mi, że może kuleć na tylną łapę co najmniej sześć tygodni. Minęły już trzy miesiąc... suczka jest bardzo wesoła ale jeszcze podkurcza łapkę jak biega no chyba że się zapomni to wtedy biegnie na czterech. Czy to normalne ? Może jednak nie powinnam słuchać miejscowego weterynarza i jechać z nią do miasta do lecznicy ? Czy teraz nie jest za późno ? czy jeśli miała jednak wybity lub zwichnięty staw to czy jeszcze można coś z tym zrobić ? Nigdy nie piszczy jak dotykam jej tę łapkę więc chyba ją nie boli. Ale czy to normalne aby przez trzy miesiące kulała ?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2011-03-16
Witam. Jeśli byłyby to tylko lekkie potłuczenia to powinny już ustąpić. Zdarza się że psy kuleją "nawykowo" jeśli długo odczuwały ból. Jeśli jednak doszło do poważnego uszkodzenia struktur miękkich w obrębie któregoś stawu (zwichnięcia częściowe, zerwanie więzadła itd) to takie zmiany albo wymagają interwencji chirurgicznej albo wymagają długiej rehabilitacji. Proponuję jednak wybrać się do dobrze wyposażonej lecznicy w celu ustalenia lokalizacji dysfunkcji (wymagane będzie zdjęcie RTG). Bezpośrednio po wypadku pies nie powinien przebywać na powietrzu - szczególnie zimą, chłód szczególnie nie sprzyja rehabilitacji, należało również ograniczyć psu ruch lub usztywnić kończynę. Po takim czasie nieprawidłowej rehabilitacji mogło dojść do zmian zwyrodnieniowych. W większości przypadków nie będzie jeszcze za późno aby "naprawić" nogę jednak rokowanie było o wiele korzystniejsze bezpośrednio po wypadku. Wybity i całkowicie zwichnięty staw nie powinien umknąć uwadze lekarzowi weterynarii więc te przypadłości możemy pominąć - poza tym pies by cierpiał na tyle że nie czekałaby Pani 3 miesiące. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl